Προς το περιεχόμενο

full hd tv


PAROSLOVER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκεφτομαι να κατεβασω ταινιες αλλα να τις βλεπω στην τηλεοραση που ειναι 37'' full hd 1080 και dvd player poy exei υποστηριξη hdmi . ti ειδους dvd na κατεβασω για να μην εχει σπασιματα η εικονα και να εχει καλη ποιοτητα. εχω αγορασει απλα dvdr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου αυτη η τηλεοραση αυτη ειναι εκμεταλευσιμη στις blu-ray και HD-DVD ταινες οπως επισης και σε μεταδοση HD σηματος τηλεορασης. Δλδ θες και το αναλογο player για να παιξεις αυτα τα δισκακια. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να κατεβαζεις rip ταινιων 1080p και να εχεις player που να μπορει να αναπαραγαγει mkv αρχεια ή να συνδεσεις το pc σου με την τηλεοραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μορφής DVD-Video δεν μπορείς να εκμεταλλευτείς πλήρως την TV σου. Πρέπει να αγοράσεις HDDVD(πολύ ακριβο)ή blueray που υποστηρίζει τέτοιες αναλύσεις ή να βρείς κάποιον player που να σου παίζει το υψηλής ευκρίνειας βίντεο που θα γράψεις σε μορφή data στο dvd δισκάκι σου(και σίγουρα δε χωράει μια ταινία ολόκληρη).

Επίσης μπορείς να φιάξεις και ενα Home cinema PC και να ξενοιάσεις... Με κάρτα γραφικών με HDMI και τα παίζεις απευθείας. Από την παραγωγή στην κατανάλωση.

 

Εδιτ :P με πρόλαβε ο disq

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει HDDVD στα 300? φετα απο toshiba κι αν εχεις δωσει τοσα για tv αυτη τη χρονικη στιγμη δεν ειναι κακη αγορα, το θεμα ειναι να βρεις τιτλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τηλεοραση με full hd 1080 37'' . ποια dvd einai προτιμοτερο να κατεβασω απο ποιοτητα για να βλεπω στην τηλεοραση;

 

ευχαριστω

 

κατεβαζε 720p mkv. βιντεακια και εισαι μια χαρα αλλα θελουν pc για να παιξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

einai samsung ΤΒ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ HDMI . EXV DVD PLAYER RECORDER LG ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ HDMI ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΟΛΑ ΤA DVD HD DVD. GIA BLY RAY ΔΕΝ ΞΕΡΩ

 

ΑΜΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ 700 ΜΒ DVDX ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΩ METATROPH ΣΕ DVD 1.5 GB H 2.1 GB ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΡΑΨΩ ΣΕ DVD ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ Η ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ Η ΕΙΚΟΝΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να μου δειξεις με Link ποιο μοντελο εχεις αγορασει να τσεκαρω κατι?

 

Στο 2ο που λες δεν ειμαι σιγουρος τι θες να κανεις και πως εβγαλες τα νουμερα 1.5 και 2.1 αλλα σιγουρα η εικονα δε θα βελτιωθει, σπασιματα δεν υπαρχει λογος να υπαρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να παιζεις τα κατεβασμενα mkv και ts δεν υπαρχει player

πρεπει να συνδεσεις το pc με την τιβι οποτε βλεπεις τα παντα

οπως εχω κανει εγω

και παιρνοντας και ενα bluray drive για το pc σε λογικη τιμη θα βλεπεις και τα νοικιασμενα αγορασμενα

 

αλλιως αγοραζεις standalone player bluray και HDVD δινοντας ενα σωρο λεφτα και παιζεις μονο νοικιασμενες ταινιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...