Προς το περιεχόμενο

Ηχοσύστημα F&U DVD 3608B και σκληρός δίσκος


Wolverin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το παραπανω ηχοσυστημα στο αμαξι,και προσπαθησα να το συνδεσω αλλα με εναν εξωτερικο σκληρο δισκο wd passport 120gb σε format fat32 αλλα δεν το καταφερα να παιξει.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιαει?δεν ξερω αν γινεται κιολας.παντως το ηχοσυστημα συνδεεται ανετα με usb flash disk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Λογικά χρειάζεσαι να πάρεις ρεύμα εξωτερικά κάπως. Δεν νομίζω ότι το usb του ηχοσυστήματος δίνει τόσο ρεύμα

2ον Τα περισσότερα car hi-fi systems έχουν κάποιο όριο στα πόσα gb μπορούν να διαβάζουν. π.χ. το δικό μου (ένα jvc μοντέλο δν θυμάμαι απέξω) διαβάζει μέχρι 40gb. Ένα αντίστοιχο pioneer που κοιτούσα πριν 1 χρόνο (όταν πήρα το δικό μου) διάβαζε μέχρι ~10gb....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Λογικά χρειάζεσαι να πάρεις ρεύμα εξωτερικά κάπως. Δεν νομίζω ότι το usb του ηχοσυστήματος δίνει τόσο ρεύμα

2ον Τα περισσότερα car hi-fi systems έχουν κάποιο όριο στα πόσα gb μπορούν να διαβάζουν. π.χ. το δικό μου (ένα jvc μοντέλο δν θυμάμαι απέξω) διαβάζει μέχρι 40gb. Ένα αντίστοιχο pioneer που κοιτούσα πριν 1 χρόνο (όταν πήρα το δικό μου) διάβαζε μέχρι ~10gb....

 

O δισκος δεν δεχεται εξωτερικη τροφοδοσια,μονο απο usb.Το ηχοσυστημα εχει usb 2.0 .Παιζει να ισχυει αυτο περι περιορισμου στα ποσα gb μπορει να διαβαζει ,αλλα δεν εχω βρει πουθενα να αναφερεται κατι τετοιο.πολυ καλο για τα λεφτα του αυτο το ηχοσυστημα αλλα η εταιρια ειναι οτι ναναι,δεν μπορωνα βρψ στο Internet κανενα στοιχειο για το συγκεκριμενο ηχοσυστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O δισκος δεν δεχεται εξωτερικη τροφοδοσια,μονο απο usb.Το ηχοσυστημα εχει usb 2.0 .Παιζει να ισχυει αυτο περι περιορισμου στα ποσα gb μπορει να διαβαζει ,αλλα δεν εχω βρει πουθενα να αναφερεται κατι τετοιο.πολυ καλο για τα λεφτα του αυτο το ηχοσυστημα αλλα η εταιρια ειναι οτι ναναι,δεν μπορωνα βρψ στο Internet κανενα στοιχειο για το συγκεκριμενο ηχοσυστημα.

 

Ούτε στο δικό μου manual λέει πουθενά για περιορισμούς....Εμπειρικά το βρήκα με το παλικάρι από το μαγαζί που το αγόρασα (τρελαμένος και αυτός καθόμασταν και δοκιμάζαμε usb sticks κ hdd να δούμε!!!).

Για τον σκληρό που λες τώρα. Μπορείς να κάνεις "μόντα" να βάλεις εξωτερική τροφοδοσία στον σκληρό σου πολύ εύκολα. Έχω δει σε μερικούς 2,5 να έχουν ένα καλωδιάκι που να βγαίνει σε 2 usb ώστε να παίρνει ρεύμα συνολικά από 2 θύρες (mini usb-> 2 Usb). Δυστυχώς δεν βρήκα κάποιο link τώρα που έψαξα φευγαλέα....:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...
  • 7 χρόνια αργότερα...

ΝΑΙ ΤΟ ΕΧΩ 

ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ  ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ (μονο ανοιξα το κουτι να το δω αν είναι μέσα δεν εχει βγει απο το σακουλάκι του)

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ MANUAL ΑΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΒΑΛΕΙ  EMAIL NA TOY ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ  -  ΔΙΚΟ ΜΟΥ [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Θα μπορούσες σε παρακαλώ πολύ να μου στείλεις το Manual του μηχανήματος, διότι κάποιος φίλος μου το έκανε δώρο αλλά ξέχασε να μου δώσει και το φις με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το συνδέσω!!!

Και πίσω έχει 8+8 πιν σε δύο σειρές οπότε έτσι, άντε να βρεις πού είναι η τάση και τα υπόλοιπα καλώδια για τα ηχεία κλπ.

Όταν του το ζήτησα, δυστυχώς είχε φύγει το αυτοκίνητο στο οποίο το είχε!

Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Ευάγγελος Ψύχος

[email protected]

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...