Προς το περιεχόμενο

Χαμένο serial και πρόβλημα εκκίνησης στα Windows...


Arxidamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καταρχήν καλώς σας βρίσκω. Αντιμετωπίζω 2 προβλήματα με το λογισμικό μου:

1) Λόγω του ότι άλλαξα το κουτί, έχασα το product key, που ήταν κολλημένο πάνω του. Υπάρχει περίπτωση να το ανακτήσω; Να πάρω τηλέφωνο στην Microsoft θα μου το δώσουν; Επίσης κάτι προγραμματάκια που βρίσκουν το product key μέσα από το registery, ισχύουν;

2) Έχει εδώ και κάτι εβδομάδες τώρα που, πριν την οθόνη των Windows βγάζει το εξής σφάλμα: το αρχείο BOOT .ini δεν είναι έγκυρο. Γίνεται εκκίνηση από c:/windows/

 

Παιδιά plz!! βοηθήστε γιατί τα έπαιξα δεν μπορώ αλλό με τα κλειδιά:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το key το βρίσκεις εύκολα με διαφορα προγραμματάκια p.x http://www.softpedia.com/get/Security/Decrypting-Decoding/WinKeyFinder.shtml

το μήνυμα στο βγάζει και μετά μπαίνει στα windows? αν ναι τότε δεν είναι τίποτα "ιδιατερο".. try this

http://support.microsoft.com/kb/330184

 

Επίσης καλο θα ήταν να βάζεις ένα τίτλο κατατοπιστικό στο θέμα σου...το help δε βοηθάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πριν το μπω στα windows το βγάζει... το έλυσα οκ.

Για το product key τώρα, είχα βρει και εγώ αυτά τα προγράμματα αλλά το θέμα είναι αν τα κλειδιά που δίνουν ισχύουν στην πραγματικότητα ή θα τα βρω μπαστούνια μετά από φορμάτ;

Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε, sorry και για τον τίτλο αλλά εκείνη την ώρα βιαζόμουν...γίνεται να τον αλλάξώ μήπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι απλό...θα σου δώσει το κλειδί που χεις βάλει esy.an δε θυμάσαι τι έχεις βάλει k αν είναι το ίδιο είναι άλλη ιστορία...πάντως ότι κλειδί έβαλες..αυτό θα σου δώσει.

τον τίτλο τον αλλάζει ο mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι απλό...θα σου δώσει το κλειδί που χεις βάλει esy.an δε θυμάσαι τι έχεις βάλει k αν είναι το ίδιο είναι άλλη ιστορία...πάντως ότι κλειδί έβαλες..αυτό θα σου δώσει.

τον τίτλο τον αλλάζει ο mod.

 

Τα δικά μου είναι ΟΕΜ, θα βγάλει δηλαδή το κλειδί της εταιρίας απο την οποία πήρα το pc;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικά μου είναι ΟΕΜ, θα βγάλει δηλαδή το κλειδί της εταιρίας απο την οποία πήρα το pc;

 

Στις OEM εκδόσεις, τα κλειδιά (και οι άδειες χρήσης, γενικά) δένονται με το συγκεκριμένο μηχάνημα για το οποίο αγοράστηκαν. Δεν υπάρχουν κλειδιά της εταιρείας από όπου πήρες το PC και τέτοια κόλπα. Θα βγάλει το κλειδί που χρησιμοποιήθηκε για να γίνει η εγκατάσταση. Αυτό και τίποτα παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ωραια πρωινη, αν σου σκασει το pc? Με το serial θα το εγκαταστησεις? δε θα χρειαστεις cd? εχεις? τι ειδους? κατι δε μου κολλαει στο ολο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...