Προς το περιεχόμενο

Turbo-X MP4 TP2/TP4/Total Helena


zombietone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Φετος τις γιορτες μου πηρα για δωρο το Turbo-X MP4 TP2 και κρατησα και για μενα ενα!

 

Συμφερουσα τιμη, ενδιαφερουσες δυνατοτητες και ομορφο design...

Ειναι αυτο εδω...997080.jpg

 

και το λινκ για τι σελιδα του πλαισιου http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977611&product=997080.

 

Τι το ηθελα;

Τι μπακατελα ειναι αυτη;

Το κουμπια αφης ειναι για κλωτσιες το δε λογισμικο πλοηγησης απαραδεκτο! To Mp3 κολλαει ολη την ωρα και ξεκολλαει οταν και αμα θελει! Η ταχυτητα φορτωσης αρχειων απο το pc ειναι πιο αργη και απο την καθυστερηση! 5 λεπτα και 150 ΜΒ Mp3!!

 

Και φυσικα μετα απο ολα αυτα ερχεται και η αθλια ποιοτητα ηχου να αποτελειωσει τη φαση! Ολα αυτα μαζι με το no name κινεζικων προδιαγραφων software μετατροπης βιντεο στα υποστηριζωμενα format συνθετων ενα προχειρο πακετο κακης ποιοτητας!

 

Το αστειο ειναι πως δεν πεσαμε απλα σε προβληματικο κομματι μιας και αποδεκτης του δωρου το εχει αλλαξει ηδη 2 φορες χωρις αποτελεσμα...

Απο βδομαδα αλλαγη για να παρει κανα Sony!

 

Το εχει κανεις απο σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η πλάκα είναι πως είναι και απίστευτα ακριβό, έχει τα ίδια χρήματα με το Zen!!!Και του μοιάζει κιόλας, αυτά συμβαίνουν συχνά στην Κίνα.

Προσωπικά δεν ξαναπαίρνω ΠΟΤΕ τίποτε turbo-x, είναι πραγματική κλοπή.

Πήγα στο Πλαίσιο τα Χριστούγεννα με σκοπό να πάρω στην αδερφή μου ένα USB blutetooth adaptor. Για το δικό μου είχα δώσει πριν από 1.5 χρόνο 34 ευρώ, οπότε νόμιζα ότι ήξερα σε τί τιμές παίζουν. Ζητάω ένα από τον υπάλληλο και μου δίνει ένα turboX με 25 ευρώ. Μια χαρά μου φάνηκε και το πήρα. Δουλεύει μια χαρά.

Μετά από τέσσερεις ημέρες πήγα σε ένα Μultirama για κάτι άσχετο. Εκεί βρήκα αντίστοιχη συσκευή crypto και belkin στα 15 ευρώ!!!

Τα turbo X έχουν πεθάνει για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η πλάκα είναι πως είναι και απίστευτα ακριβό, έχει τα ίδια χρήματα με το Zen!!!Και του μοιάζει κιόλας, αυτά συμβαίνουν συχνά στην Κίνα.

 

Εχει 30 ευρω διαφορα και ειναι μαλλον αυτο που θα προτιμησω εγω αν μου το αλλαξουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Καλησπερα,

 

Φετος τις γιορτες μου πηρα για δωρο το Turbo-X MP4 TP2 και κρατησα και για μενα ενα!

 

Συμφερουσα τιμη, ενδιαφερουσες δυνατοτητες και ομορφο design...

Ειναι αυτο εδω...997080.jpg

 

και το λινκ για τι σελιδα του πλαισιου http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977611&product=997080.

 

Τι το ηθελα;

Τι μπακατελα ειναι αυτη;

Το κουμπια αφης ειναι για κλωτσιες το δε λογισμικο πλοηγησης απαραδεκτο! To Mp3 κολλαει ολη την ωρα και ξεκολλαει οταν και αμα θελει! Η ταχυτητα φορτωσης αρχειων απο το pc ειναι πιο αργη και απο την καθυστερηση! 5 λεπτα και 150 ΜΒ Mp3!!

 

Και φυσικα μετα απο ολα αυτα ερχεται και η αθλια ποιοτητα ηχου να αποτελειωσει τη φαση! Ολα αυτα μαζι με το no name κινεζικων προδιαγραφων software μετατροπης βιντεο στα υποστηριζωμενα format συνθετων ενα προχειρο πακετο κακης ποιοτητας!

 

Το αστειο ειναι πως δεν πεσαμε απλα σε προβληματικο κομματι μιας και αποδεκτης του δωρου το εχει αλλαξει ηδη 2 φορες χωρις αποτελεσμα...

Απο βδομαδα αλλαγη για να παρει κανα Sony!

 

Το εχει κανεις απο σας?

 

Ego pantos pou to exo mexri stigmis dn m exei vgalei kanena provlima se sxesi me ta proigoumena 3 turbo x pou eixa ta opoia itan kateuthian gia petama....to mono kako me auto to mp3 einai to software p eixei mesa..to opoio ontos dn einai kai oti kalitero giati otan kaneis encode kai meta antigrafeis t video sto mp3 auto dn paizei....an exete vrei kapoio tropo na boreso na valo videos mesa...tha isastan oi kaliteroi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η πλάκα είναι πως είναι και απίστευτα ακριβό, έχει τα ίδια χρήματα με το Zen!!!Και του μοιάζει κιόλας, αυτά συμβαίνουν συχνά στην Κίνα.

Προσωπικά δεν ξαναπαίρνω ΠΟΤΕ τίποτε turbo-x, είναι πραγματική κλοπή.

Πήγα στο Πλαίσιο τα Χριστούγεννα με σκοπό να πάρω στην αδερφή μου ένα USB blutetooth adaptor. Για το δικό μου είχα δώσει πριν από 1.5 χρόνο 34 ευρώ, οπότε νόμιζα ότι ήξερα σε τί τιμές παίζουν. Ζητάω ένα από τον υπάλληλο και μου δίνει ένα turboX με 25 ευρώ. Μια χαρά μου φάνηκε και το πήρα. Δουλεύει μια χαρά.

Μετά από τέσσερεις ημέρες πήγα σε ένα Μultirama για κάτι άσχετο. Εκεί βρήκα αντίστοιχη συσκευή crypto και belkin στα 15 ευρώ!!!

Τα turbo X έχουν πεθάνει για εμένα.

 

Φίλε Voodooman συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τα TurboX αλλά σε αυτό που λες εδώ δεν φταίει και πολύ το Πλαίσιο...Κατ'αρχήν πως νόμιζες ότι ξέρεις πάνω κάτω τις τιμές με αγορά που έκανες πριν 1,5 χρόνο? οι τιμές στα ηλεκτρονικά αλλάζουν με την εβδομάδα! Και έτσι κι αλλιώς το πλαίσιο είχε και έχει δικαίωμα να πουλάει όσο γουστάρει, αν εσύ (ο "χ" πελάτης, no offense) δεν το ψάξεις καθόλου είναι δικό σου πρόβλημα. Στην Ελλάδα εμείς οι καταναλωτές πρέπει επιτέλους να αποκτήσουμε αγοραστική συνείδηση και να μάθουμε να εκτιμούμε τα λεφτά που βγάζουμε.

 

+10 και για το Χ που έριξες στο Πλαίσιο, ΟΚ να την πατάει κανείς μια, ανθρώπινο, αλλά αν ξαναπάει δεύτερη ας πρόσεχε...Σαν κάτι φίλους μου, που ό,τι @@ριά τιμή τους πούνε την δεχονται και την ξαναδέχονται σαν μοσχάρια γιατί "τώρα ποιος τρέχει να ψάχνει...". Βγαίνεις από τα ρούχα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego pantos pou to exo mexri stigmis dn m exei vgalei kanena provlima se sxesi me ta proigoumena 3 turbo x pou eixa ta opoia itan kateuthian gia petama....to mono kako me auto to mp3 einai to software p eixei mesa..to opoio ontos dn einai kai oti kalitero giati otan kaneis encode kai meta antigrafeis t video sto mp3 auto dn paizei....an exete vrei kapoio tropo na boreso na valo videos mesa...tha isastan oi kaliteroi

 

;););););););););)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εμένα μου το έδωσαν δώρο με την σύνδεση adsl της hol που έβαλα από το πλαίσιο. Το έχω λιώσει κυριολεκτικά και αν εξαιρέσεις τα κουμπιά αφής που είναι λίγο ιδιότροπα δεν είναι άσχημη συσκευή (αφού την πήρα και στο τζαμπέ...). Αν έχει κανείς το cd που δίνανε μαζί του μπορεί να το κάνει ένα upload γιατί το έχασα και δεν μπορώ να περάσω video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...