Προς το περιεχόμενο

Eizo 2031 vs Philips 200WP7ES?


gfdimopo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, μετά απο διάβασμα στο forum είδα οτι πολλοί προτείνουν την συγκεκριμένη Philips...

 

επειδή μάρεσε και η EIZO που την είδα απο κοντά... σκεφτομαι να αγοράσω κάποια απο αυτές τις οθόνες...την philips δεν την έχω δει να παίζει... στην 2031 όμως με χάλασε το οτι δεν κατεβαίνει η οθόνη πολύ χαμηλά σε σχέση με την βάση...

 

Αυτό το οποίο με ενδιαφέρει είναι να είναι όσο το δυνατόν ξεκούραστη...

 

Φυσικά η eizo έχει περίπου τα διπλά σε τιμή...και όσο να ναι θέλει σκέψη παραπάνω..

 

Από οτι είδα η Philips φοράει ΜVA ενώ η EIZO S-PVA

 

Τι μου προτείνεται?

 

 

H οθόνη που έχω τώρα ειναι μια LG 1915S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To S-PVA είναι η εκδοχή MVA της samsung , οποτε μιλάμε για παρόμιας τεχνολογίας panels. Φυσικά η Eizo έχει αρκετά καλήτερα χαρακτηριστικά απο τις άλλες 2 , 0pixel εγγύηση και τέλος είναι Eizo ;) . Τη philips την έχω δει, είναι πολύ καλο panel με εξαιρετικά χρώματα αλλά άσχημη εμφανισιακά και σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει το HDCP, δεν έχει . Η samsung έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με τη philips άλλα είναι μια ιντσα μεγαλήτερη ,έχει hdcp , αλλά κοστίζει και 140 ευρό παραπάνω απο τη philips. Επειδή δεν είμαι άνθρωπος των μέσων λύσεων, αν είχα τα χρήματα θα έπερνα την Eizo και αν ζοριζόμουν στο οικονομικό θα έπερνα τη philips. Αυτές οι εταιρείες έχουν και καλήτερες αντιπροσωπείες , οπότε είναι και αυτός ένας παράγοντας. Απο την άλλη, αν σε ενδιαφέρουν οι ίντσες και το hdcp η samsung είναι απο τις καλήτερες επιλογές στα χρήματα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μπερδευτεί...τη συγκεκριμένη samsung την βρίσκω σε ένα μαγαζί στη βόρεια ελλάδα...

 

Η samsung τη πολιτική έχει για τα καμένα Pixel...έχει καθόλου zero pixel? για τις πρώτες μέρες?

 

μήπως έχει φωτο αισθητήρα για μείωση της φωτεινότητας ?

 

 

 

Αρχίζω να σκέφτομαι καμια 19 αρα πάλι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο....

 

 

 

 

Η κάρτα γραφικών που έχω είναι η 8800GTS 640

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...