Προς το περιεχόμενο

internet download manager v5.11 build 2


mariner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με την λειτουργεία του παραπάνω IDM.Έχω λογαριασμό premium rapid share και δεν μπορώ να καταλάβω που πρεπει να βάλω τους κωδικόυς και πως επιτέλους θα κατεβάσω.Μέχρι τώρα τα αρχεία rar που κατεβάζει όταν πάω να τα ανοίξω λέει οτι είναι κατεστραμένα.Μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες οδηγίες?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το ανοίγεις το πρόγραμμα (έχω την αγγλική έκδοση και θα στα πω αγγλικά!) πάνω εκεί που λεει downloads - > options.

Μετά πηγαίνεις εκεί που λέει Sites Logins και πατάς κάτω αριστερά New.

Ανοίγει ένα νέο παράθυρο.

Εκεί βάζεις αριστερά που λέει ftp:// διαλέγεις το http:// και από δίπλα γράφεις rapidshare.com

Έπειτα από κάτω βάζεις το username & password και είσαι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το ανοίγεις το πρόγραμμα (έχω την αγγλική έκδοση και θα στα πω αγγλικά!) πάνω εκεί που λεει downloads - > options.

Μετά πηγαίνεις εκεί που λέει Sites Logins και πατάς κάτω αριστερά New.

Ανοίγει ένα νέο παράθυρο.

Εκεί βάζεις αριστερά που λέει ftp:// διαλέγεις το http:// και από δίπλα γράφεις rapidshare.com

Έπειτα από κάτω βάζεις το username & password και είσαι ΟΚ.

 

Εστω οτι θέλω να κατεβάσω 10 links ταυτόχρονα πως τα επιλέγω?Εγω bold to link και με δεξί κλίκ επιλέγω download με idm.Σε αυτό το σημείο πάλι όμως με πηγαίνει στην σελίδα του rapidshare και παλι μου κατεβάζει τα αρχεία με επέκταση htm.

Tι λάθος κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα link είναι ενεργά? (δλδ, δουλεύουν?)

 

Για να βάλεις και τα 10 ταυτόχρονα θέλει να τα κάνεις αντιγραφή στο σημειωματάριο και μετά να τα κάνεις insert from txt file στον idm (έτσι το κάνω εγώ!).

 

Για ένα ένα λινκ copy το λινκ και μου ανοίγει μόνο του παράθυρο για να κατέβει το αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι οτι μου κατεβάζει όλα τα αρχεία αμέσως και όταν πάω να τα ανοίξω δεν είναι τελικα με επέκταση rar αλλα μου εμφανίζει αρχείο με επέκταση html τα οποία όταν και πάω να ανοίξω μου λέει ότι είναι κατεστραμμένα. Δεν μπορώ να καταλάβω. Οταν ανοίγω mail τα οποία περιέχουν videakia τότε φαίνεται να δουλεύει μια χαρά o idm.

Κάτι συμβαίνει και δεν μπορώ να το καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις επιλογές του rapidshare έχει ένα κουτάκι που λέει Direct download. Αν είναι τσεκαρισμένο και τα κάνει όλα αυτά δεν ξέρω κάτι άλλο να βοηθήσω. Αν δεν είναι, τσεκάρισέ το και ξαναδές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βοηθεια.Παρατησα το flashget και εβαλα το idm.Εκανα πολυ σωστα γαιτι εχω καλυτερες ταχυτητες.Το προβλημα ειναι οτι οταν κατεβαζει κατι μετα δεν κατεβαζει και το αλλο αυτοματα και πρεπει να το πατησω εγω για να κατευασει το δευτερο.Πως μπορω να το κανω να κατεβαζει αυτοματα δηλ. οταν τελειωσει το πρωτο να παει κατευθειαν στο δευτερο χωρις να χρειαστει να το πατησω εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

εγω τα εχω κανει όλα και παρόλο που παίρνει κανονικά τα λινκς απο rapid, εντούτοις τα κατεβάζει ως htm σε 4.5kb κι ας έχω επιλέξει το direct dl στο rapidshare.....μούφα κι αυτό το πρόγραμμα...το flashget ήταν κορυφή μέχρι που έριξε τις ταχύτητες εδώ και 1 μήνα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...