Προς το περιεχόμενο

Αγορά 8800GT


tstolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αλλάξω την 7600GT με μια 8800GT.

Έχω το παρακάτω pc:

τροφοδοτικό:TAGAN TG480-U01 480W DUAL FAN BLACK + 2 X PCI-E

cpu:INTEL CORE 2 DUO E6300

m/b:ASROCK CONROEXFIRE-ESATA2

ram:OCZ EL PC2-5400 DDR2 GOLD DUAL CHANNEL 2GB στα 667

Το τροφοδοτικό τη σηκώνει; Κάποιος είπε πως η CPU πρέπει να είναι Ε6400 και άνω.

Γενικά θα έχω πρόβλημα; Έχω ξαναρωτήσει αλλά έχω πάρει διαφορετικές απαντήσεις και θέλω να ξέρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό σου την σηκώνει την 8800GT. Με τον Ε6300 δεν θα έχεις πρόβλημα απλά δεν θα πάρεις το 100% της απόδοσης που μπορεί να σου δώσει η κάρτα. Πάντως απο την 7600GT θα δείς μεγάλη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους παραγγειλα την 8800gt!! Την παραγγειλα το Σαββατο και μου ειπαν οτι θα την εχω πεμπτη η παρασκευη! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ Και θα την παρω σε πολυ χαμηλωτερη τιμη απο οτι αν την επαιρνα απο το πλαισιο και ξερετε γιατι? Γιατι θα την παρω απο το ιδιο καταστημα απο το οποιο πηρα την 8600(την οποια και θα πουλησω) και μου ειπαν οτι θα αφαιρεσουν την αρχικη τιμη της 8600 η οποια ηταν 170 ευρω οταν την πηρα το καλοκαιρι απο την τιμη της 8800gt!! Αυτο σημεινει οτι θα την παρω 170 ευρω φθηνοτερα απο οτι αν την επαιρνα απο καπου αλλου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό σου την σηκώνει την 8800GT. Με τον Ε6300 δεν θα έχεις πρόβλημα απλά δεν θα πάρεις το 100% της απόδοσης που μπορεί να σου δώσει η κάρτα. Πάντως απο την 7600GT θα δείς μεγάλη διαφορά.

 

ο 4400 που εχω ειναι καλυτερος απο τον Ε6300?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρκετα τι σημαινει δλδ?Οτι στο Crysis θα παιζει με 5 fps λιγοτερα??Γιατι σε ολα τα games θα παιζει σχεδον με 60+ frames οποτε δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι λενε οτι πρεπει να εχεις τουμπανο cpu κ overclocked...Το προβλημα ειναι μονο στο crysis...Ολα τα αλλα games θα πηγαινουν σφαιρα man...Bottleneck απο την cpu θα τρως μονο σε benchmark programs..Μην ανυσηχεις!Παρτην,ειναι τρομερη αγορα σε πολυ καλη τιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεν μου χουν φερει την καρτα! Τους πηρα σημερα τηλεφωνο μου ειπαν οτι περιμενουν ποτε θα βγει απο τα τελωνια για να τους η φερουν.. και να σκεφτειται οτι μου ειχαν πει πως θα την εχω το αργοτερο σημερα....:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...