Προς το περιεχόμενο

overclocking σε e6850


outlaw star

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα έχω το συγκεκριμένο επεξεργαστή και θέλω να τον ανεβάσω λίγο μεχρι 500mhz είμαι νέος στο sport και δε κατέχω..mobo evga 650 i ultra και μνήμες corsair xms2 800mhz 4 4 4 12 στα 2,1volt cooler ninza schythe revision b δε θέλω κάτι extreme κάτι που να λειτουργεί σταθερά.vga(άσχετο υποθέτω) evga oc to 650 core 1620shaders 1900 memory thanx:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε με βοηθας!εγώ άλλο ρώτησα πόσο μπορώ να τον σηκώσω stable(έστω και λίγο) αν και σε reviews άλλα είδα απο αυτά που λες αλλά εμπιστεύομαι το forum και κυρίως πως!δηλαδά να αλλάξω μόνο το fsb σιγα-σιγά μέχρι τα 400 εάν πάει?με τις τάσεις τι γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι περιμένεις δλδ να σου πω ακριβώς τι θα δώσεις και θα δουλέψει ; σου είπα μιας και είχα το board και εγώ και δεν πήγαινε ρεύματα κλπ τα 6χ0 είναι περίεργα chipset οπότε ξεκίνα τις δοκιμές για να μάθεις κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

δεν απαντάς σωστά για αυτό δεν σου απαντάει κανένας είναι απλό με το να τα ζητάς έτοιμα κανένας δεν θα κάτσει να ασχοληθεί μαζί σου...

σου είπα και πριν ξεκίνα να κάνεις δοκιμές μόνος σου και για να μάθεις και για να βρεις που θες να κρατήσεις το pc σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον vatos εσύ δεν έχεις όρεξη να απαντήσεις οπότε απλά μην ασχολείσαι...thresh σε ευχαριστώ για το guide...εάν ο άλλος θέλει να βοηθήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθε μοντέλο επεξεργαστή έχει διαφορετική συμπεριφορά γιαυτό ανέβαζε σιγά σιγά το fsb και δες μέχρι που παει με default τάση. α τι μνήμες έχεις και στα πόσα ?:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

corsair xms2 800mhz 4-4-4-12 στα 2.1volt thanx for the help guys!επίσης διάβασα το guide που είπε ο thresh το οποίο πρέπει να πω ότι μου έλυσε αρκετές απορίες.αρχικά θα χαλαρώσω τις μνήμες στα 5-5-5-18 και αφόσον τον ανεβάσω λίγο θα προσπαθήσω να τα ρίξω πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...