Προς το περιεχόμενο

Sapphire Ati x1650pro 256 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ?


joglan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδια καλησπέρα. Εχω ένα intel p4 3.2 Prescot με κάρτα γραφικών prolink Nvidia fx 5200 AGP

128 mb και είναι όλα οκ. Πρόσφατα μου έδωσαν μια κάρτα Saphire Ati X1650 pro 256mb AGP και την αντικατέστησα με τους drivers της κλπ.. Παρατήρησα όμως ότι: 1) η cpu μου απο 42 βαθμούς δουλέυει τώρα στούς 60 και 2) ο θόρυβος ειναι μεγαλύτερος. Την έβαλα και σε δέυτερο pc και γίνεται το ίδιο.

Είναι φυσιολογικό αυτό? Η Έχει πρόβλημα η κάρτα? Να αφίσω την παλιά επάνω?

Αν γνωρίζετε κάτι.... Βοηθήστεμε. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδια καλησπέρα. Εχω ένα intel p4 3.2 Prescot με κάρτα γραφικών prolink Nvidia fx 5200 AGP

128 mb και είναι όλα οκ. Πρόσφατα μου έδωσαν μια κάρτα Saphire Ati X1650 pro 256mb AGP και την αντικατέστησα με τους drivers της κλπ.. Παρατήρησα όμως ότι: 1) η cpu μου απο 42 βαθμούς δουλέυει τώρα στούς 60 και 2) ο θόρυβος ειναι μεγαλύτερος. Την έβαλα και σε δέυτερο pc και γίνεται το ίδιο.

Είναι φυσιολογικό αυτό? Η Έχει πρόβλημα η κάρτα? Να αφίσω την παλιά επάνω?

Αν γνωρίζετε κάτι.... Βοηθήστεμε. Ευχαριστώ.

 

εχω την ιδια καρτα ακριβως με p4 631

 

1)δεν μου επηρεασε την θερμοκρασια της cpu

 

2)απο την πρωτη στιγμη μου πηρε τα αυτια. πολυ θορυβωδες το fanακι της. αλλαξα ψυκτρα + fan και υσηχασα. στα συν της αλλαγης που εκανα ηταν και η πτωση θερμοκρασιας της καρτας.

 

3)θα σου προτεινα να κανεις custom τις στροφες του fan με το atitool αναλογα με την θερμοκρασια αλλα δεν λεει. καθε 10 δευτερολεπτα θα αυξομειωνοντε οι στροφες με τον ιδιο ενοχλητικο θορυβο

 

4) ο θορυβος που λες φανταζομαι πως ειναι κατι σαν σφυριγμα.ετσι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...