Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ O/C


peponis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ: IC2D 6420 2.13GHZ RAM TEAMGROUP 667MHZ MOBO ASUS P5B DELUXE KAI VGA 8600GT. TO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ O/C ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΑ 2.99GΗΖ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ΄;;;; ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΜΝΗΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΟ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ 24/7;;;; ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΨΥΚΤΡΑ ZALMAN 9700NT;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βοηθάς καθόλου πες μας που είναι οι μνήμες σου τώρα και ποιες είναι ακριβός τι fsb έχεις, ρεύματα, θερμοκρασίες σε load πρώτα και μετά θα την βγάλουμε την άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ FSB ΕΙΝΑΙ 1460 ΚΑΙ Ο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ ΣΤΑ 2,93 ΟΙ ΜΝΗΜΕΣ ΣΤΑ 913 ΚΑΙ ΤΟ VOLTAGE ΣΤΟ AUTO ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ 1,456 VOLT. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2,99;;;; ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ Η ΟΘΟΝΗ ΜΕΝΕΙ ΜΑΥΡΗ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΕΘΕΙ. ΤΕΛΟΣ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΝΗΜΕΣ ΕΙΝΑΙ VALUE ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΑΣΙΆ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλο ειναι να μη γραφεις με κεφαλαια (γιατι χτυπαει ασχημα στο ματι).

Βασικα μια απλη ερωτηση: Ανεβασες το FSB του επεξεργαστη με σκοπο να τον υπερχρονισεις. Ελεγξες το συστημα σου με καποιο προγραμμα για να δεις αν ειναι ευσταθες? Η λογικη ανεβαζω κι οσο παει χωρις να δω τουλαχιστον τι παιζει θα σε ταλαιπωρησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fsb το βλεπω μεσα απο το bios. ταση στισ μνημες δεν εχω δωσει (ποσο πρεπει να δωσω;;) και οσο για την ευσταθεια τρεχω το everest και το orthos για καμια ωρα και δεν εχει κανενα προβλημα. μετα απο δυο ωρες μονο με το orthos κρασαρε το συστημα. τελος στο north kai south bridge ρευμα δεν εχω δωσει γιατι εχω ακοθσει πως δινουν μονο οταν προκειται για extreme overclocking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεξε το cpu-z και απο εκει θα δεις τι Fsb και τι ρευματα τρεχεις (κατω αριστερα στη πρωτη καρτέλα)..Αληθεια στα ποσα θελεις να το φτάσεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fsb εχω 1460 και volt 1.45. και οσο για το που θελω να τον φτασω: θελω να δω ποσο παει και ας μην ειναι stable απο περιεργεια. γιατι και τα 2.90 δεν ειναι και λιγα με αερα και τον 6420

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fsb ειναι στα 1460 και το voltage στα 1,45. Τωρα στα ποσα θελω να τον φτασω: θελω να δω ποσο παει και ας μην ειναι stable ετσι απο περιεργεια. αλλωστε και 2,90 δεν ειναι και λιγα με αερα και των 6420.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα οι μνημες εφταιγαν. πηρα τις transced στα 1200 απο το πλαισιο. τωρα το συστημα τα σπαει. το επεξεργαστη τον τον εφτασα στα 3.3 και μνημες στα 1500 περιπου. Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...