Προς το περιεχόμενο

Σβησιμο Υπολογιστη.Τροφοδοσια;


TrackM@steR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας.

 

Εδω και μια εβδομαδα εχω το εξης προβλημα.Κατα την λειτουργια του υπολογιστη μου σε ανυποπτο χρονο κλεινει αποτομα.Αν προσπαθήσω να τον ανοίξω δεν ανοίγει.Έτσι κλείνω το διακοπτάκι απο το τροφοδοτικό πίσω,βγάζω το καλώδιο τροφοδοσίας και αφού το ξαναβάλω τοτε πάλι λειτουργεί.

Επίσης δεν ανοίγει καμιά φορά αφού τον αφήσω για κάμποσες ώρες κλειστό.

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε τις θερμοκρασιες

 

το εκανε σε ενα φιλο μου του εβαλα ανεμιστηρακι πανω απ τη ψυκτρα του( που ήταν στα τελευταια της)και δεν του ξαναεσβησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι καπου γινεται υπερφορτωση(ισως δινει παραπανω φορτιο) και μαλλον δεν αντεχει το τροφοδοτικο κ γιαυτο κλεινει.πιθανολογειται κ η αυξηση θερμοκρασιας,οπως ανεφερε και ο poihths.αν ειναι παλιο το psu σου καλυτερα να παρεις new(ειχα παρομοιο προβλημα παλιοτερα,αλλα προτιμησα ενα new και ησυχασα-δεν μου αρεσει κ τοσο να παιζω με το ρευμα κ μαλιστα οταν περναει απο ολα τα μερη του κουτιου.πιο πολλα θ εδινα αν καιγοταν καποιο αλλο μερος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα παιδες οταν κλεινω το pc και περναει καποια ωρα δινει ρευμα,αναβοσβηνει η οθονη και τερμα μεχρι εκει :S...PSU εχω αλλαξει μνημες εχω βαλει 4 διαφορετικα ζευγαρια και εχω κανει δοκιμες, το plaisio δεν το συζηταω αδιαφορια full και εγω πληρων ΔΕΗ γιατι αναγκαζομαι και το αφηνω ανοιχτο.Το Pc ειναι καινουριο P5K Deluxe Ε6850 ATI 2900XT Zalman psu το παλιο ηταν της Chieftech.Το ανεφερα και σε αλλο post αυτο με εχει τρελανει το θεμα,oσο για θερμοκρασιες δεν ξεπερναει τους 25 αντε με 40κατι η ΑΤΙ οταν τρεχει παιχνιδια επεξεργαστης max 25-29 σκληροι 32 max

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε τσέκαρε τις θερμοκρασίες όπως είπε και ο poihths και για να σαι σίγουρος αν είναι η μανούρα παίζεται με το τροφοδοτικό, δύνδεσε ένα άλλο τροφοδοτικό και δες αν θα εμφανίσει πάλι το ίδιο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...