Προς το περιεχόμενο

3com utorrent problem


Commentator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.Εχω το wireless router 3com 3CRWDR101A-75

Θελω να ανοιξω πορτα στο utorrent και δεν μπορω,εχω κανει οτι λεει το portforward.com Βημα βημα αλλα και παλι τα ιδια.Δεν ξερω τι αλλο πρεπει να κανω...:fear:

2ο προβλημα στην εκκινηση των windows το pc το οποιο ειναι με wireless λεει πως παιρνει ip απο το router αλλα αν δεν κανω εγω Repair μενει κολλημενο εκει να παιρνει ip.Μετα μπαινω κανονικα Internet με καποια κολληματα και refresh μερικες φορες.:fear:

Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το port forward να εχεις δωσει καρφωτα ip sto pc soy και να μην σε κοβει καποιο firewall .κανε το τεστ toy emule για να δεις αν εχει ανοιξει η 8υρα.β.περνα πιο νεο firmware στο ρουτερ σου και πιο νεους drivers στην καρτα δικτυου για το δευτερο προβλημα σου.επισης για να λες οτι δεν παιρνει με την πρωτη ip μηπως το εχεις στο αυτοματο?αν το εχεις στο αυτοματα τοτε λογικο ειναι να μην παιζει το port forward και με στα8ερη ip ισως να μην εχεις το δευτερο προβλημα.επισης αλλαξε το κλειδωμα apo wep se wpa η το αναποδο.πολλες φορες διορ8ωνει το προβλημα επειδη καποιες καρτες δεν παιζουν με ολα τα κλειδωματα σωστα.αλλα μου εχει τυχει να ειναι και 8εμα απλα drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το port forward να εχεις δωσει καρφωτα ip sto pc soy και να μην σε κοβει καποιο firewall
πως δινω καρφωτα Ip?το windows firewall και το firewall του router τα χω κλεισει
.κανε το τεστ toy emule για να δεις αν εχει ανοιξει η 8υρα
το κανα κλειστο ειναι οπως και με το utorrent που παλευω ολημερα
.β.περνα πιο νεο firmware στο ρουτερ σου και πιο νεους drivers στην καρτα δικτυου για το δευτερο προβλημα σου.
το εκανα καμια διαφορα ομως
επισης για να λες οτι δεν παιρνει με την πρωτη ip μηπως το εχεις στο αυτοματο?
δηλαδη?
αν το εχεις στο αυτοματα τοτε λογικο ειναι να μην παιζει το port forward και με στα8ερη ip ισως να μην εχεις το δευτερο προβλημα.επισης αλλαξε το κλειδωμα apo wep se wpa η το αναποδο.πολλες φορες διορ8ωνει το προβλημα επειδη καποιες καρτες δεν παιζουν με ολα τα κλειδωματα σωστα.αλλα μου εχει τυχει να ειναι και 8εμα απλα drivers
δεν ξερω...

(10 χαρακτηρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πας στην καρτα δικτυου και δινεις καρφωτα ip gateway subnet.

 

επισης για να λες οτι δεν παιρνει με την πρωτη ip μηπως το εχεις στο αυτοματο?

αν τα βαλεις καρφωτα που λεμε ισως πετυχει.

 

εχεις βαλει κλειδωμα στο ασυρματο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας!!!

Αγορασα τον netstore 3500 packard bell ο οποιος εχει θυρα ethernet και θελω να τον συνδεσω απευθειας στο router για να κανει upload-download απο μονος του χωρις να ειναι ενεργοποιμενο το pc μεσο του uTorrent .Θελω να μαθω αν γινεται και πως.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!!!

Αγορασα τον netstore 3500 packard bell ο οποιος εχει θυρα ethernet και θελω να τον συνδεσω απευθειας στο router για να κανει upload-download απο μονος του χωρις να ειναι ενεργοποιμενο το pc μεσο του uTorrent .Θελω να μαθω αν γινεται και πως.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

offtopic man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλως ηρ8ες στο forum.τι χωρις να ειναι ενεργοποιιημενο το pc?πηρες αυτους τους ρουτερς που παιζουν χωρις pc και απλα βαζεις τα τορρεντς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως σας βρηκα και συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος αλλα δεν καταφερα να βρω τροπο για κανω καινουριο topic.

Εννοω να μπορω(π.χ. απο greek-tracker k.a)να κανω download-upload τα αρχεια μου ακομα κι αν ειναι κλειστο το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...