Προς το περιεχόμενο

Sony Ericsson S500i


bikey77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το εν λόγω κινητό έδώ και 2 μήνες και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι ότι 1-2 φορές που έχει βρέξει, το Everchanging theme έχει δείξει και βροχή στην οθόνη (!) ενώ αυτό δεν έχει συμβεί ποτέ άλλοτε, δηλ με μη βροχερό καιρό. Γνωρίζει κανείς από ποια υπηρεσία ενημερώνεται το κινητό για τον καιρό και αν αυτή είναι δωρεάν ή όχι?

 

Για όσους δεν ξέρουν, το κινητό έρχεται με το Everchanging theme το οποίο αλλάζει το θέμα της οθόνης και του μενού καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας και εξαρτάται από την ώρα, την εποχή, τον μήνα, ειδικές ημερομηνίες (τα Χριστούγεννα έδειχνε στολισμένο το γνωστό κλαδί ενώ με την αλλαγή του χρόνου έδειχνε πυροτεχνήματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A novel feature seen in S500 is the Dynamic Themes which transform the menu themes, patterns and animated wallpapers as day turns night, or as the seasons change. We first saw that feature on the Sony Ericsson T650, however the S500 was made market available earlier than the T650. During the day, for example, butterflies hover over flowers, while at night fireflies set the scene alight. The main menu changes at night too. What's more, at night the side LEDs turn from green to blue. The themes and backgrounds will change with the seasons too. We had the display showing light rainfall, while the day before, leaves were falling on the ground. Looks like fireworks on New Year's Eve guaranteed...

Από GSMARENA review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το διάβαζες προσεκτικά θα έβλεπες ότι δεν διαβάζει τον καιρό απλα σε εσένα ο καιρός συνέπεσε με την εικόνα της βροχής. Το θέμα λειτουργεί βάση ημερομηνίας από ότι γράφει... και όπως γράφει στο τέλος την μία μέρα του έδειχνε ότι έπεφταν φύλλα και την άλλη ότι έβρεχε ελάφρώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...