Προς το περιεχόμενο

TOSHIBA SATELLITE M45-S359


zevage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι. Κοιτάζω ενα μεταχειρισμένο TOSHIBA SATELLITE M45-S359 με τα παρακατω χαρακτηριστικά:

 

2 GHz Intel Pentium M processor 760 with 533 MHz front-side bus and 2 MB L2 cache

100 GB hard drive, 1 GB RAM (2 GB maximum), dual-layer, multi-format DVD/CD burner

Three USB 2.0, one Firewire, one VGA, one S-Video, one PCMCIA, headphone, microphone

Built-in Intel Pro/Wireless 2200BG 802.11b/g LAN, 10/100 BASE-T Ethernet and 56K V.92modem

Windows XP Home Edition, Service Pack 2

 

Εχει κάποιος αποψη? Και ποσο περιπου θα επρεπε να πληρώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια 750? αυτο ειναι ληστεια ουτε καινουριο δεν κανει τοσο και χωρις εγγυηση απλα δεν αξιζει με τιποτα. Εγω θα εδινα 600 για ενα καινουριο με τα βασικα. Ποσο στο δινουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη 15" Wide. Η καρτα γραφικών ειναι 128 mb shared (μαλλον intel 900).

Το δινουν 500 ευρώ. Στο amazon το βλέπω 1700 $ καινούργιο και 1500 $ μεταχειρισμένο.

 

με τιποτα 500? παιρνεις καλυτερο με τα ιδια χρηματα, οσο αυτα που βλεπεις στο amazon απλα ειναι ιστοριες για αγριους δεν μπαινω καν στον κοπο να το δω με τα ιδια μου τα ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τιποτα 500? παιρνεις καλυτερο με τα ιδια χρηματα, οσο αυτα που βλεπεις στο amazon απλα ειναι ιστοριες για αγριους δεν μπαινω καν στον κοπο να το δω με τα ιδια μου τα ματια

 

Υπάρχει πρόταση ή υπόδειξη για κάτι πιο καλό με 400 εως 500 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908150

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907897

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%D6%CF%D1%C7%D4%CF%C9+%D5%D0%CF%CB%CF%C3%C9%D3%D4%C5%D3&developer=FUJITSU-SIEMENS

 

αν και θα σου λεγα να δωσεις 600 και να παρεις core duo

 

Οι προτασεις ειναι ενδεικτικες για να καταλαβεις τι παιζει μην το δενεις σκοινι κορδονι

Τσεκαρε και στο πλαισιο

 

Αυτο που λες εχει λιγο καλυτερο επεξεργαστη απο τις προτασεις μου αλλα ειναι καινουρια με εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη 15" Wide. Η καρτα γραφικών ειναι 128 mb shared (μαλλον intel 900).

Το δινουν 500 ευρώ.

 

zevage επειδή βλέπω ότι είσαι σε αναζήτηση καιρό και πας κοντά στα 500 για μεταχείρησμένο Toshiba 3ετίας. :shock: ..(το δουλεύω σχεδόν καθημερινά το μηχάνημα, το έχει η κοπέλα μου)...καθόλα τίμιο αλλά δεν αξίζει τα χρήματα που θα δώσεις έναντι ενός καινούριου.

 

Οι καιροί είναι χαλεποί...που έλεγε και μια ψυχή...και τα ευρώ βγαίνουν με δυσκολία, αλλά με 100 ευρώ δε σώζεσαι γμτ.

 

Λοιπόν πήγαινε και χτύπα το LG E500-AP11HS με 607 ευρώ, που είναι φοβερό value for money να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο για 2 χρόνια, πράγμα που με κανένα από ότι έχεις βρει ως τώρα δεν ισχύει και με ένα σωστό σετάρισμα στα sVista θα πετάει για την καθημερινή χρήση.

 

Προσωπικά αυτό προτείνω σα λύση.

 

Φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, τα μεταχειρισμένα toshiba που δεν καλύπτονται από εγγύηση θα έπρεπε να δίνονται τσάμπα:P Κι αυτό επειδή τα βασικά τους ανταλλακτικά είναι πανάκριβα, και βέβαια, όσο περνάει ο χρόνος οι τιμές τους ανεβαίνουν.

 

Το παλιό μου satellite παρουσίασε πρόβλημα στη μονάδα dvd, δυόμισι χρόνια από την αγορά του, και η αντικατάσταση απαιτούσε 250-300 ευρώ. Μισό χρόνο αργότερα, πρόβλημα στην οθόνη, απαιτούσε 450 ευρώ. Προφανώς, με τα χρήματα που χρειάζονταν για τις επισκευές, μπορούσα να πάρω ένα καινούριο και πολύ καλύτερο laptop, όπως και έκανα.

 

Νομίζω ότι τα βασικότερα ερωτήματα που θα έπρεπε να απαντήσεις πριν σου προτείνει κάποιος ένα οποιοδήποτε μοντέλο είναι τα εξής:

α.Για τι χρήση το θέλεις; Όσο αναλυτικότερη η απάντηση, τόσο το καλύτερο.

β. Μέχρι πόσα χρήματα διαθέτεις, το ανώτερο όριο.

 

Πέρα απ'αυτά πάντως, για το συγκεκριμένο laptop συμφωνώ με το georgepetrou, μέχρι 300? και με την προϋπόθεση να βρίσκεται σε άριστη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...