Προς το περιεχόμενο

επιλογη πολυμηχανιμα...αξιζει?


touristas1985

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω ενα φθηνο πολυμηχανημα για να κανω την δουλεια μου...εκτυπωσεις κυριως κειμενων καμια φωτοτυπια κτλ...ειδα αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.450620

 

λεει τιποτα η να παω σε κατι πιο ακριβο????παντως στα καταστηματα εχει 79,00 ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγά γενικά, είμαι κατά των πολυνηχανημάτων, γιατί αν χαλάσει μία απ τις συσκευές του τρώει σουτι όλο, και εκτυπωτές κτλ ως γνωστών δεν θεωρούνται και οι πιο αξιόπιστες συσκευές. Με τέτοια τιμη όμως είναι ευκαιρία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη καλυτερα να δω κατι στην ιδια τιμη αλλα εκτυπωτη?48 ευρω μωρε ειναι και 1 χρονο που εχει εγγυηση να κρατησει...εχει κ 4 μελανια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω να παρω αυτον τον hp Officejet J5780 http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978136&product=946540

 

μπορει να μου πει καποιος που ξερει με σιγουρια αν η κεφαλη αλλαζει με τα μελανια η ειναι μεσα του? γιατι εχω σκοπο να τα γεμιζω στο 123refills και αν χαλασει η κεφαλη απλα να αλαζω μελανι και οχι να πεταξω ολοκληρο το μηχανημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μελανια εχει η πρεπει ν αγορασω ξερουμε?

 

Ναι, ένα σετ μελανιών υπάρχει μέσα στη συσκευασία. Αλλά το USB καλώδιο δεν περιλαμβάνεται (το γράφει στα "Λοιπά χαρακτηριστικά"), πρέπει να το αγοράσεις ξεχωριστά.

 

Σε γενικές γραμμές είναι καλό. Στην αρχή τα μελάνια θα τελειώσουν πιο γρήγορα, είναι φυσιολογικό. Μετά την πρώτη αλλαγή θα καταναλώνει πολύ πιο οικονομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι τα μελανακια που σου δινουνε με την αγορα καθε εκτυπωτη ειναι demo!

 

 

για πολυ λιγη χρηση και οχι οσο ενα κανονικο μελανακι που θα αγοραζαμε.

 

οποτε λογικα αυτο εννοει ο sapphire και εχει δικαιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν παίζει κάτι τέτοιο, αλλά σε όσους εκτυπωτές EPSON κι αν αγόρασα, τα πρώτα μελάνια τελείωναν πιο γρήγορα. Ίσως ο εκτυπωτής αντλεί περισσότερο μελάνι για να γεμίσει τις κεφαλές του ή γενικά πετάει πιο πολύ μελάνι στα δοχεία απορριμάτων του για λόγου συντήρησης... δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει.

 

Πάντως demo μελάνια δεν μου φαίνονται, αφού εξωτερικά είναι πανομοιότυπα με τα αυθεντικά που αγοράζεις και από το εμπόριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω να παρω αυτον τον hp Officejet J5780 http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978136&product=946540

 

μπορει να μου πει καποιος που ξερει με σιγουρια αν η κεφαλη αλλαζει με τα μελανια η ειναι μεσα του? γιατι εχω σκοπο να τα γεμιζω στο 123refills και αν χαλασει η κεφαλη απλα να αλαζω μελανι και οχι να πεταξω ολοκληρο το μηχανημα

 

 

Από όταν θυμάμαι η ΗΡ έχει πάντα ενσωματωμένο το μελάνι με την κεφαλή , οπότε λογικά θα σε καλύψει για την δουλειά που θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν παίζει κάτι τέτοιο, αλλά σε όσους εκτυπωτές EPSON κι αν αγόρασα, τα πρώτα μελάνια τελείωναν πιο γρήγορα. Ίσως ο εκτυπωτής αντλεί περισσότερο μελάνι για να γεμίσει τις κεφαλές του ή γενικά πετάει πιο πολύ μελάνι στα δοχεία απορριμάτων του για λόγου συντήρησης... δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει.

 

Πάντως demo μελάνια δεν μου φαίνονται, αφού εξωτερικά είναι πανομοιότυπα με τα αυθεντικά που αγοράζεις και από το εμπόριο.

 

 

 

φιλε μου χωρις να βαζω το χερι στην φωτια...

το εχω ακουσει αυτο με τα ντεμο μελανακια

 

 

ιδια στο μεγεθος απλα λιγοτερo μελανi

 

 

 

να διευκρινισω δεν παιρνω και ορκο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απ'ότι ξέρω σε όλους τους φίλους-γνωστούς που είχαν πολυμηχανηματα τους παρουσίασαν μικρές και μεγάλες βλάβες μετά από τον 1 χρόνο (που συνήθως λήγει και η εγγύηση).

Ασε που σε περίπτωση βλάβης είναι ασύμφορο να επισκευαστεί και πάει συνήθως όλο για πέταμα.

 

Τελευταίο παράδειγμα το ΗΡ πολυμηχάνημα φίλης που αρνείται πεισματικά να εγκατασταθεί και να δουλέψει σε οποιοδήποτε λειτουργικό και με οποιουσδήποτε drivers του έβαλα!

 

Προσωπικά, δε θα αγόραζα ποτέ πολυμηχάνημα (αν κι έχω μπει στον πειρασμό ούκ ολίγες φορές λόγω των εξευτελιστικών τιμών) καθώς είμαι κατά των "πολυσυσκευών" γενικότερα γιατί αν χαλάσει 1 συσκευή δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις υπόλοιπες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...