Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια χερετώ . να ρωτισω μενω στην Βουλα και σκευτομαι να βαλω 2 play . τι προβληματα μπορει να αντιμετοπισω και ειναι οντως ετσι οπως μου τα λενε στο τηλεφωνο , δηλαδη θα μεινω μερικες ορες ή το πολυ μια μερα και θα γινει η συνδεση ή θα ειμαι καμια βδομαδα χωρις τηλεφωνο ?

τωρα εχω οτενετ 768 και το ρουτερ που εχω δινει αυτα τα στοιχεια για την γραμμη ( τα λεω μηπως εχουνε σχεση με τιποτα )

Για Download :

SNR Margin 27dB Line Attenuation 47dB

Για Upload :

SNR Margin 19dB Line Attenuation 31dB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

με 47db Downstream Line Attenuation πιάνεις το πολύ 6.5mbit...

 

χωρίς τηλέφωνο θα μείνεις την μέρα την ενεργοποίησης όπου γινέται η φορητότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου έχουνε κόψει το τηλέφωνο από τη Τρίτη και ακόμα δε λειτουργεί.Το internet μπήκε σήμερα κανονικά.Τους έχω πάρει 1-2 τηλέφωνα αλλά δε βρήκα άκρη.Φοβήθηκα μήπως έφταιγε το ότι έχουμε συναγερμό στη γραμμή αλλά τον αποσυνδέσαμε και πάλι τα ίδια.Αν δεν μπει και αύριο το τηλέφωνο θα πάρω και θα τους ...Εμένα δε με νοιάζει τόσο πολύ αλλά έχω τους γονείς μου και με πρήζουν:cry:Επίσης ξέρετε αν έχεις 2play να πας σε soho;Το ανάποδο ξέρω ότι γίνεται αλλά αυτό δε νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι χωρίς τηλέφωνο στην πλεινότητα των περιπτώσεων μένεις για κάποιες ώρες την ημέρα ενεργοποιησης.

Όσο αφορά τα 24Mbps είναι μια ουτοπία αφού αυτή την ταχύτητα δεν νομίζω να την αγγίζει κανένας. Στην forthnet μου είχαν πει ότι ο μέσος όρος των χρηστών κυμμένεται στα 10 Mbps.

 

 

 

Επίσης ξέρετε αν έχεις 2play να πας σε soho;Το ανάποδο ξέρω ότι γίνεται αλλά αυτό δε νομίζω.

 

Αλλαγή απο 2play σε 2play Soho δεν γίνεται ούτε και το αντίστροφο. Αν σου πέρνουν πάγιο 39 euro δεν γίνεται να σε αφήσουν να πάς στα 25 euro. Εγώ έβαλα soho και μου είπαν δεν μπορώ να πάω στο 2play. Μόνο αν πληρώσεις την διακοπή συμβολαίου 70 euro και ξανα κάνεις αίτηση απο την αρχή. Αλλιώς μόλις κλείσεις ένα χρόνο κάνεις ότι θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έχω δει μερικά ss που δείχνουν ότι το router κλειδώνει στα 23996 ξέρω γω :P

αρκετά εντυπωσιακό tbh :P

 

ας είμαστε πιο σωστοί η ταχύτητα κλειδώματος εξαρτάται από την απόσταση...μέσος όρος δεν βγαίνει εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Statistics Downstream Upstream

Line Rate 19084 Kbps 1020 Kbps

Attainable Line Rate 21536 Kbps 1296 Kbps

 

Με Forthnet 2play soho αυτή τη στιγμή!

Εχω τσεκάρει μεχρι και 23.022 ;)

 

Προφανώς είμαι πολύ κοντα στο dslam :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...