Προς το περιεχόμενο

help for smf


parmas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάπου στη μέση του μενού έχει ένα κουμπί admin. Αφού μπεις εκεί θα δεις ένα κάθετο μενου αριστερά, θα βρεις την ενότητα forum και θα πατήσεις εκεί που λέει Boards (πρώτο πρώτο είναι).

Με το Create new category φτιάχνεις κατηγορίες και με το Add Board υποκατηγορίες σε κάθε κατηγορία.

π.χ εδω στο ινσομνια, για να φτιάξεις την ενότητα Internet, θα έκανες ένα Create new category και μετά 4 Add Board (Internet, Συνδέσεις ΑDSL, ADSL Modems, Δίκτυα & Ασφάλεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου στη μέση του μενού έχει ένα κουμπί admin. Αφού μπεις εκεί θα δεις ένα κάθετο μενου αριστερά, θα βρεις την ενότητα forum και θα πατήσεις εκεί που λέει Boards (πρώτο πρώτο είναι).

Με το Create new category φτιάχνεις κατηγορίες και με το Add Board υποκατηγορίες σε κάθε κατηγορία.

π.χ εδω στο ινσομνια, για να φτιάξεις την ενότητα Internet, θα έκανες ένα Create new category και μετά 4 Add Board (Internet, Συνδέσεις ΑDSL, ADSL Modems, Δίκτυα & Ασφάλεια).

 

Όπως τα λέει ο silverthan είναι

 

Να πω ότι πρέπει να συνδεθείς σαν administrator για να δεις το panel :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια :D

 

Κατι αλλο (μην ανοιγουμε τσαμπα αλλο θρεατ) εγω στο σιτε που σας λεω εχω joomla και εχει το fireboard, το απενεργοποιησα και εβαλα smf αλλα τορα πρεπει να κανεις και στο σιτε εγγραφη και στο φορυμ ... δεν ειναι το ιδιο :( τ πρεπει να κανω ??? νομιζω μου ειπε ενας να τα βαλω στην ιδια database ... help plz :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο joomla δεν ξερω για να ειμαι πιο συγκεκριμενος αλλα αυτο που χρειαζεσαι ειναι ενα bridge που να συνδεει το smf με το joomla και να εχουν μια βαση χρηστων => ενα login και οχι οπως τωρα που ειναι δυο ξεχωριστα

 

Αν δεν υπαρχει αυτο "εσφυξες" γιατι

ή πρεπει να το κανεις μονος σου (να δεις πως χειριζεται το login το smf και να προσθεσεις ο,τι χρειαζεται στην συναρτηση login του joomla και δεν ειναι ευκολη δουλεια για "πρωταρηδες")

 

ή να συμβιβαστεις με την ιδεα του διπλου λογκιν (κακη ιδεα παντως)

 

ή να βρεις φορουμ που εχει script που να το ενσωματωνει στο joomla

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να βάλεις μια γέφυρα (Bridge) ώστε να ενώσεις το forum με το site :-D

 

Πρέπει όμως να προσέξεις πια γέφυρα γιατί δεν δουλεύουν όλες σωστά :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να μου πεις πως λεγετε το προγραμμα που συνδεω joomla με smf, αυτο για τ brige .

 

Δεν υπάρχει πλέον πρόγραμμα. Υπήρχε παλιότερα αλλά καταργήθηκε και εξαφανίστηκε. Εγώ το κάνω χειροκίνητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πλέον πρόγραμμα. Υπήρχε παλιότερα αλλά καταργήθηκε και εξαφανίστηκε. Εγώ το κάνω χειροκίνητα...

Nομιζω οτι πλεον δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

Πολυ θα ηθελα να δω πως θα το κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...