Προς το περιεχόμενο

Speedtouch 585v6 δεν σεταρεται


mihalakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ενα πακετο της βιβοντι πήρα το παραπάνω μοντεμ. Πάω να κανω την εγκαταστασή του, βαζω το cd, το αναβω οταν μου λεει να το αναψω και το συνδεω με ethernet στο φορητό. Ψάχνει λοιπον να το βρει, ψαχνει, περναει ωρα και μου βγαζει μνμ οτι δεν το βρισκει. Σβηνω το μοντεμ το ξανα αναβω, αλλάζω καλώδιο, και τπτ. Δοκιμαζω να κανω εγκατασταση με το ασυρματο δικτυο, και πάλι χωρις αποτελεσμα, παρολο που το μοντεμ το εντοπιζει ο υπολογιστης στη λιστα με τα ασυρματα. Μετα απο αρκετα ρεσετ και αναψε σβησε καταφερε να εντοπιστει το μοντεμ, εβαλα κωδικους συνδεσης ιντερνετ και ελεγχου, το λαμπακι του dsl πρασινισε, του ασυρματου το ιδιο, και της συνδεσης παρεμεινε κοκκινο. Μετα απο αυτες τις ρυθμισεις το μοντεμ προσπαθει να τις αποθηκευσει αλλα μου λεει οτι αυτο δεν γινεται γιατι δεν υπαρχει επικοινωνια μαζι του. Προσπαθω να μπω απο το 192.168.1.254 και μου ζηταει κωδικο,τον βαζω αλλα δεν εμφανιζει σελιδα γιατι δεν τον δεχεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το speedtouch εχει προβλημα με το ιντενετ εχπλορερ 7.κανε ρυ=θμισεις απο 192.168.1.254 και διαμεσω firefox.επισης οταν το λαμπακι ειναι κοκκινο ειτε δεν παιρνεις ip ι λαθος στοιχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα με μοζιλα, και με τα πολλά κατάφερε να το δει. Με το cd του speedtouch δεν καταφερα να κανω κατι τελικα.Μπήκα μεσω μοζιλα,εβαλα τα username και καταφερα να δω ιντερνετ...Τωρα θα παλεψω το ασυρματο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to cd δεν χρειαζεται .το cd ειναι για αυτον που δεν ξερει τιποτα.και το λινκσυς εχει ενα αυτοκολλητο πανω που λεει run cd before....

ποτε μα ποτε δεν ετρεξα το cd και απλα μπηκα 192.168.1.1 και εκανα τα παντα.απλα το cd το λενε να το τρεξεις αμα 8ες να περασεις drivers αν το συνδεσεις με usb η για αυτον που δεν ξερει τι σημαινει 192.168.1.1 οποτε του λενε τρεξε το cd.ο ιντερνετ εχπλορερ εχει προβλημα και για αυτο πολλες φορες δεν δεχεται to username και εχω ακουσει οτι με firmware update sto router το διορθωνεις αυτο.αλλα δεν χριαζεται ας ειναι καλα ο mozilla.και το ασυρματο μεσα απο το 192.168.1.254 σεταρε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...