Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με οθόνη σε HP Pavilion 9680


kdiamant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, συνανατάω πρόβλημα με την οθόνη στο Laptop HP Pavilion 9680 http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900283

στα χρώματα δεν είναι τόσο έντονα και επίσης λίγο θαμπά.Πηγαίνω λοιπών για να τα φτιάξω στο menu της Nvidia και εδώ είναι το πρόβλημα. Οι λειτουργίες που αφορούν αυτό το πρόβλημα είναι απενεργοποιημένες δηλαδή η "Φηφιακή Ζωντάνεια" και η "Ευκρίνεια εικόνας".Πώς τις ενεργοποιώ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα και πέρασα τουσ καινούργιους οδηγούς και είδα ότι πλέον την "Ψηφιακή ζωντάνεια" μπορώ να την αλλάξω τώρα πλέον αλλα την ευκρίνεια δυστηχώς όχι ακόμα.Τι να πώ...,να εμποδίζει κάποιο πρόγραμμα τις λειτουργίες.Δεν ξέρω,Πάντος δεν μπορώ να πιστέψω ότι φταίνε οι οδηγοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xp ή vista έχεις? γιατί εγώ έχω xp με drivers που δεν ξέρω άν είναι ότι καλύτερο για την κάρτα, αλλά δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα πέρα από αυτό που λέμε τώρα..άρα ίσως και να είμαι θέμα οδηγού

 

edit

βρήκα τι παίζει, αν πάς στην οδηγίες της κάρτας θα δείς το εξής:

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:Το χειριστήριο ευκρίνειας εικόνας δεν διατίθεται για GPU σειράς GeForce 8.

άρα ξέχνα το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Μήπως γενικά οι Οθόνες των Παβίλιον είναι λίγο για τα σκουπίδια? Εγώ ήμουν ενθουσιασμένος με ένα DV5,πήγα στο πλαίσιο και το είδα από κοντά και απογοητεύτηκα οικτρά από την οθόνη του...ΕΙΝΑΙ ΘΑΜΠΗ όπως λένε παραπάνω τα παιδιά. Αναρωτιόμουν και γω αν είναι θέμα ρυθμίσεων από την κάρτα γραφικών αλλά σίγουρα ήταν σαφώς πιο θαμπή εν συγκρίσει με τα διπλανά λάπτοπ!!!!!!! Κάποιος ειδικός, κάποιος κάτοχος ή κάποιος γνώστης εν τέλει ας μας λύσει την απορία ρε παιδιά!!!! Είμαι όλος αυτιά και μάτια!

 

Ας μας δώσει κάποιος αναλυτική γνώμη για αυτές τις WXGA Brightview μέσα από συγκριτικά τέστ και κατά τεκμήριο δοκιμές γιατί στο μάτι υστερούν στις προθήκες....

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...