Προς το περιεχόμενο

usb memory stick


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και το έψαξα λίγο δε βρήκα ανάλογο θέμα...οπότε η ερώτηση μου είναι η εξής: έχω windows vista home edition και όταν συνδέω το flashακι μου μου ζητάει να βάλω cd με το πρόγραμμα οδήγησης και φυσικά τέτοιο cd δεν έχω....καμιά ιδέα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να ψάξεις στο Site της εταιρίας για ανάλογο λογισμικό. Αν και συνήθως όλα τα φλασάκια δουλεύουν αυτόματα πλέον.

 

Και εγώ αυτό πίστευα, πάντος εγώ στην ιστοσελίδα της εταιρίας (υποθέτω http://www.photon.com)δεν βρήκα κάτι, τα άλλα φλασάκια στα αναγνωρίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑ τότε έχεις πρόβλημα με τον υπολογιστή σου όχι με το φλασάκι πιθανότατα κάποιο πρόγραμμα οδήγησης η ιός. Ξεκίνα από κάποια απεγκατάσταση ύποπτου προγράμματος η εάν σου είναι εύκολο ελεγχο για ιούς και ευρυθμη λειτουργία και εάν βρεθεί τίποτα άλλο καλώς. Υποθέτω ότι το format θα το κρατήσεις ίστατη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα φλασάκαι αναγνωρίζονται αυτοματα μετά την τοποθέτηση στην θύραμ είτε έχεις XP είτε Βίστα. Οπότε έλεγξέ το για ιούς και παράσιτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκριβως το ιδιο προβλημα εχω με sony usb αλλα δεν εχω ουτε ιους ούτε τιποτα...ολοκαινουργιο ειναι το λαπτοπ...δεν υπαρχει περιπτωση δηλαδη ιων...

 

Αλλη λύση;;;;

 

Tώρα που το ξανακοιτάζω εχω στο φακελο τα 'εγγραφα μου' τα εξης ntuser.dat.LOG1 και ntuser.dat.LOG2 τα οποια δεν διαγραφονται με τιποτα....ξέρετε μήπως φταίνε αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όλα καλά που έχετε πει εδώ,αλλά μιας και αυτή η "Photon" είναι λίγο...phantom (πουθενά δεν έχει κάτι για photon ,photon electronics ή σκ..ατούλες,ούτε με localized greek search),τί σας κάνει να πιστεύετε ότι ότι το συγκεκριμένο flash disk αναγνωρίζεται από Vista ; (..ώρες είναι να πει κανείς ότι τα .. ΣVista έχουν την καλύτερη υποστήριξη drivers...)

Η αποκλεισθείσα περίπτωση οι usb θύρες ΚΑΙ των δύο περιπτώσεων (dinak -anna1976),να έχουν πρόβλημα,μπορεί να πάψει ν' αναφέρεται αν και οι 2 τους χρησιμοποιήσουν ΑΛΛΗ usb συσκευή,και έρθουν και μας δηλώσουν ότι λειτουργεί κανονικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...