Προς το περιεχόμενο

επαναφορα του TCPIP στα vista!Βοηθειαα


nikos7690

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη το εχω "πειραξει" αρκετες φορες με διαφορα patch με επιτυχη καταληξη και μη, θελω να επαναφερω την αρχικη του ρυθμιση. Συνηθως το αλλαζα μεσω του bitcomet (options-->advanced-->tcp/ip limit). Αυτο που με ξαφνιασε ειναι οτι πλεον δεν εχω τη δυνατοτητα να το ξαναλλαξω γιατι γραφει "This version of TCPIP.SYS is not supported to be modified". Απο οτι ξερω εχω αδεια administrator (τουλαχιστον ετσι λεει οταν παω κΙ βλεπω στο user accounts). Εχει κανεις καμια ιδεα πως να επιτυχω αυτη την επαναφορα?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το BitComet(torrent client) Και κάπου μέσα στης επιλογές του έχει δυνατότητα να αλλάξεις το TCP/IP limit(βαλε το στα 10 στα xp ήταν δέκα τουλάχιστον στα vista δεν ξέρω..)

 

Εκτος αν έχει πάθει κάτι το TCPIP.SYS και ίσως πρέπει να αντικατασταθεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το BitComet(torrent client) Και κάπου μέσα στης επιλογές του έχει δυνατότητα να αλλάξεις το TCP/IP limit(βαλε το στα 10 στα xp ήταν δέκα τουλάχιστον στα vista δεν ξέρω..)

 

Προσπαθησα αλλα, ενω παλια ειχα την δυνατοτητα , τωρα λεει το μηνυμα που προανεφερα...:cry:

 

ΥΓ:

Λιγη νοημοσυνη δεν μπορουσαν να εχουν οι υπολογιστες να καταλαβαιναν ακριβως τι θελεις?Που θα παει, θα γινει κι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα αλλα, ενω παλια ειχα την δυνατοτητα , τωρα λεει το μηνυμα που προανεφερα...:cry:

Δωκιμασε την αντικατασταση του αρχειου τοτε..(ίσως λέω ίσως.. αν σβήσεις το αρχείο τα windows θα πετάξουν το παράθυρο ότι αντικαταστάθηκαν κάποια αρχεία και πρέπει να βάλετε το cd των windows όταν σου πετάξει αυτό το παράθυρο μην πατήσεις τίποτα και βαλέ το cd και μετά πάτα επανάληψη η κάπως έτσι)

 

Λιγη νοημοσυνη δεν μπορουσαν να εχουν οι υπολογιστες να καταλαβαιναν ακριβως τι θελεις?Που θα παει, θα γινει κι αυτο

 

Περίμενε λίγο θα γίνει και αυτό...(τα pc θα έχουν δικό τους forum Και θα ανταλλάζουν απόψεις:lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρισκω αρκετα ριψοκινδυνο. Αν δεν με ρωτησει τοτε τι κανω?Κανα patch για vista υπαρχει μηπως το μειωσω εγω?

 

Φαίνεται ριψοκίνδυνο....

Αφου λες τα patch δεν πιάνουν...

Στα πόσα το ανέβασες και τι πρόβλημα έχεις που θέλεις να το γυρίσεις στο κανονικό??

Α ναι κάτι ακόμη μπορεί το αρχείο να είναι read only για αυτό και δεν αλλάζει για δες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ειχα βαλει πολυ μεγαλο αριθμο την τελευταια φορα. κι ετσι θελησα να το μειωσω. Τοτε καταλαβα πως δεν μπορω κι ολας. Εχω ακουσει οτι μπορουν να μπαινουν χακερ πιο ευκολα οσο πιο μεγαλο αριθμο βαλεις. Ετσι , επειδη δεν εκανε και μεγαλη δουλεια στα π2π ειπα να το μειωσω. Σκεφτηκα πως κατι θα ξερει η microsoft που το ειχε τοσο το οριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις κάποιο Firewall στο pc(όχι ενσωματωμένο) πρέπει να κάνει και αυτήν την δούλευα(αν δεν κάνω λάθος)

Δοκίμασες να δεις αν είναι Read Only το αρχείο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Eset. Τι εννοεις κανει κι αυτη τη δουλεια το firewall?

Εχει πολλα tcpip.sys αρχεια, δεν ξερω γιατι, αλλα δεν τα ειδα να ειναι read only.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Eset. Τι εννοεις κανει κι αυτη τη δουλεια το firewall?

Ενα σοβαρό Firewall πρέπει να περιορίζει τις μέγιστες ταυτόχρονες μισάνοιχτες (ελλιπείς) εξερχόμενες προσπάθειες σύνδεσης TCP ανά δευτερόλεπτο(αν δεν κάνω λάθος)

 

Εχει πολλα tcpip.sys αρχεια, δεν ξερω γιατι, αλλα δεν τα ειδα να ειναι read only.

Χρειάζεσαι αυτό που βρίσκεται C:\WINDOWS\system32\drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...