Προς το περιεχόμενο

Μετρητης GB


cairo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, ξερει κανεις κανα προγραμματακι που να δειχνει ποσα Gb εχουν κατεβει στο PC μου;

 

ΥΓ

Γιατι δεν μπορω πια να βαλω τονους στα φωνηεντα; (π.χ. δε΄΄ιχνει, κατεβα΄΄ινουν, μπορ΄΄ω, κλπ)

 

ΤΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, το yahoo widgets αλλά και το dumeter σου δείχνουν πόσο upload & download κάνεις τη συγκεκριμένη στιγμή από το internet.

O cairo, αν κατάλαβα καλά, ζήτησε κάτι το οποίο να κάνει καταγραφή - κρατάει στατιστικά του πόσα k\m\gbytes κατέβασε ολόκληρη την ημέρα στον σκληρό του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, το yahoo widgets αλλά και το dumeter σου δείχνουν πόσο upload & download κάνεις τη συγκεκριμένη στιγμή από το internet.

O cairo, αν κατάλαβα καλά, ζήτησε κάτι το οποίο να κάνει καταγραφή - κρατάει στατιστικά του πόσα k\m\gbytes κατέβασε ολόκληρη την ημέρα στον σκληρό του

 

Ακριβως, κι' αυτο γιατι δεν μου "επιτρεπεται" απο τον παροχεα internet εδω στο Καιρο να κατεβασω πανω απο 15GB το μηνα, αλλιως θα πρεπει να πληρωσω "προστιμο".

 

Και παλι ευχαριστω πολυ που ασχολειστε με το (πρωτο) θεμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NetLimiter 2 Pro. Είναι ένα προγραμματάκι με το οποίο ρυθμίζεις εσύ πόσο download/upload έχεις στον υπολογιστη σου. Παραλληλα με αυτό σου δείχνει πόσα ΜΒ έχεις κατεβάσει και άλλα πολλά στοιχεία/στατιστικά. Δεν είναι όμως shareware.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως, κι' αυτο γιατι δεν μου "επιτρεπεται" απο τον παροχεα internet εδω στο Καιρο να κατεβασω πανω απο 15GB το μηνα, αλλιως θα πρεπει να πληρωσω "προστιμο".

 

Δύο δωρεάν προγραμματάκια:

 

NetMeter ~ http://www.metal-machine.de/readerror/

BitMeter ~ http://codebox.no-ip.net/controller?page=bitmeter2

 

Μεταξύ άλλων, έχουν τη δυνατότητα να σε ειδοποιούν όταν φτάνεις ένα όριο μέσα σε ορισμένο χρονικό διάστημα.

 

Το NetMeter είναι το πιο γνωστό από τα δωρεάν. Καλό και ελαφρύ.

 

Το BitMeter το ανακάλυψα πρόσφατα και φαίνεται καλό. Αυτό που θες το ονομάζει ISP Restrictions. Θέλει .NET Framework 1.1.

 

Για τους τόνους που δεν μπορείς να βάλεις στα ελληνικά, μπορεί να έχει μπει κάποιος ιός ή keylogger η τίποτα τέτοιο. Δες αυτό το θέμα:

 

Δεν μπορω να βαλω τονους

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=228362

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, το yahoo widgets αλλά και το dumeter σου δείχνουν πόσο upload & download κάνεις τη συγκεκριμένη στιγμή από το internet.

O cairo, αν κατάλαβα καλά, ζήτησε κάτι το οποίο να κάνει καταγραφή - κρατάει στατιστικά του πόσα k\m\gbytes κατέβασε ολόκληρη την ημέρα στον σκληρό του

 

Το dumeter σου δείχνει γενικά όλο το μήνα πόσο έχεις κατεβάσει και ανεβάσει δεν είναι μόνο για την συγκεκριμένη στιγμή που κατεβάζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, ξερει κανεις κανα προγραμματακι που να δειχνει ποσα Gb εχουν κατεβει στο PC μου;

 

ΥΓ

Γιατι δεν μπορω πια να βαλω τονους στα φωνηεντα; (π.χ. δε΄΄ιχνει, κατεβα΄΄ινουν, μπορ΄΄ω, κλπ)

 

ΤΙΑ

 

Από ότι βλέπω πατάς το πλήκτρο με το οποίο μπαίνει ο τόνος δυο φορές ενώ απλά θέλει να το πατήσεις μια και στην συνέχεια να πληκτρολογήσεις το γράμμα που θα μπει ο τόνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...