Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια το ipod βραχηκε με ασετον!


blashyrkh+

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:shock: Ο τιτλος τα λεει ολα..Τ να κανω οταν λεω βραχηκε εννοω εκανε μπανιο με ασετον.Χυθηκε μιας βλαμενης το ασετον πανω στο γραφειο μου και δεν μου πε τιποτα μεχρι που το ειδα μονος μου μετα απο 5 ωρες.Τι να κανω παιδια ξερετε δεν μου χει ξανατυχει να βρεξω συσκευη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστο κλειστο για μια μερα μεχρι να μαστε σιγουροι οτι εχει εξατμιστει ολο για καλο και για κακο, αν και εξατμιζεται γρηγορα, και μετα κανεις damage control

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω εχει πρασινισει (οξυδωθει ) κατω κατω τα Pins απο κει που φορτιζει.Πηγα ο μ@λ*κας να ο ανοιξω και τιποτα.Το εχω μιση ωρα με το πιστολακι και μαλλον δεν εχει αλλο υγρο αλλα η δουλεια πρεπει να εχει γινει :fear: .Τι αλλο να κανω, μηπως πρεπει να το αφησω στην ησυχια του?αλλα μαλλον για τρεισαγιο κοβω να του κανω σε καθε περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το ασετον ειναι διαλυτικο και διασπα σιγουρα τα πολυμερη υλικα, τωρα δεν ξερω αν θα παθουν κατι τα μεταλλικα μερη και τα κυκλωματα.

 

Το να ξεβαψει ειναι φυσιολογικοτατο

 

google ακετονη ή απλα acetone για περισσοτερες πληροφοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει ξεβαψει καθολου αλλα εκανα λαθος που πηγα να το ενεργοποιησω και μαλλον τ σκοτωσα.τωρα τ χω βαλει αναποδα γιατι βραχηκε απο πανω και εχω στερεωσει το πιστολακι σε μια αποσταση ασφαλειας.Δεν ξερω αλλα δεν εχω καλο προαισθημα.Κοιταξα τ ασετον και εχει μεσα και λιγο νερο..:shock::shock: μαλλον μας την εκανε το νερο....σας κουρασα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος....καλα αν δεν φτιαχτει τα λεμε..θα της βγαλω τα νυχια ενα ενα και 8α τα κανω κολιε..Προς το παρον ξερει κανεις πως να το ανοιξω ?Παιδια βοηθεια γιατι τρεχω πολυ +δεν μπορω χωρις μουσικη να κανω προπονηση..:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ.. ζεστό αέρα από το πιστολάκι; Γιατί ο κανόνας είναι ότι σε τέτοιες φάσεις το πιστολάκι χειροτερεύει πολύ την κατάσταση. Εκτός ίσως αν είχες κρύο αέρα.

 

Χαλάσει-δε χαλάσει, να σου πάρει άλλο:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...