Προς το περιεχόμενο

Συνθεση μεχρι 1000?..


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταλαβαινω τι λες αλλα αυτο που με εχει διδαξει η πειρα ειναι οτι η εποχη ποτε δεν ειναι καλη. Παντα ειμαστε σε καποιο μεταιχμιο. Αποψη μου ειναι παρε οταν χρειαζεσαι αυτο που χρειαζεσαι. Αυτα που προτεινω τα προτεινω για διαφορους λογους (σχεση αποδοση/τιμη, αξιοπιστια, δοκιμες, συμφωνιες εταιρων παιχνιδιων με εταιριες hardware κτλ.). Υποκειμενικη παντα αποψη. Αν θελεις να το συζητησουμε ευχαριστως αλλα δεν θελω να χαλασω το thread του παιδιου με spam :)

 

Συμφωνω οτι η εποχη ποτε δεν ειναι καλη ωστοσο δε μπορω να συμφωνησω οτι η πειρα σου εχει δειξει οτι αξιζουν 630? για αγορα καρτας γραφικων

 

Δλδ αν gaming ο φιλος εννοει ατελειωτες ωρες pro και manager???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ωραια πάμε για την σύνθεση του παππού την τελευταία..Ευχαριστώ πολύ όλους..

Δλδ αν gaming ο φιλος εννοει ατελειωτες ωρες pro και manager???

Οχι θα του πασάρω εγώ παιχνίδια με απαιτήσεις..

 

εδιτ:προσπαθώ να τον πείσω να πάρει και την 2232BW αλλά δεν υποκύπτει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια πάμε για την σύνθεση του παππού την τελευταία..Ευχαριστώ πολύ όλους..

 

Οχι θα του πασάρω εγώ παιχνίδια με απαιτήσεις..

 

εδιτ:προσπαθώ να τον πείσω να πάρει και την 2232BW αλλά δεν υποκύπτει..

 

τωρα με βγαζεις απο τα ρουχα μου...LOL, του προτεινεις να παρει καρτα 630? και δεν του προτεινεις να δωσει 400? για την αξεπεραστη EIZO 1931???

 

edit: λαθος δικο μου το post ειναι διαφορετικοι χρηστες...την πατησα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω οτι η εποχη ποτε δεν ειναι καλη ωστοσο δε μπορω να συμφωνησω οτι η πειρα σου εχει δειξει οτι αξιζουν 630? για αγορα καρτας γραφικων

 

Δλδ αν gaming ο φιλος εννοει ατελειωτες ωρες pro και manager???

 

OK πασσο :P Συνηθως ομως ο ορος gamer χρησιμοποιειται για hardcore users με παιχνιδια μεγαλων απαιτησεων. Αν το παλικαρι ενδιαφερεται για manager και pro τοτε φυσικα και δεν χρειαζεται τετοια καρτα, αλλα δεν χρειαζεται και με 230Ε καρτα. Για μενα ομως δεν θεωρειται gamer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα με βγαζεις απο τα ρουχα μου...LOL, του προτεινεις να παρει καρτα 630? και δεν του προτεινεις να δωσει 400? για την αξεπεραστη EIZO 1931???

 

Οχι ρε συ..Κάρτα του πρότεινα να πάρει την 8800GTS 512 όχι την GTX 768..

 

edit:Μάλλον δεν πήγαινε σε μένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που κατεληξες;

 

Στο #15 του pappou αλλά επειδή ανέβηκε λίγο το budget έβαλα 1066 ram, αυτές, και την thermalright 120mm με την silenx για τον επεξεργαστή και ένα καλύτερο κουτί από αυτό που είχε διαλέξει το παιδί στην αρχή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε καλοπαίχνιδο, ελπίζω να σου βγει οκ η silenx, γιατί δεν έχει καθόλου καλή φήμη...

 

Thnx man..(να ήταν και δικό μου)..τώρα πάντως με την 8800GTS και μένα πετάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση..Το μηχάνημα ήρθε και μετά από ψάξιμο βρήκαμε ότι έχει πρόβλημα στις ram..Το πήγαμε στο πλαίσιο και το διαπυστωσαν και αυτοί, μας είπαν όμως ότι στις καινούργιες μητρικές αν βάλεις τις ram στα 1-3 dimm (που και στο φυλλάδιο της mobo λέει ότι δουλεύουν σε dual channel) αναγνωρίζουν στο default μέχρι 1033..Και τις έβαλε στα 2-4..Ισχύει αυτό η μπα?Η μητρική είναι η Asus P5E..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες άλλη μια ερώτηση(ελπίζω η τελευταία:rolleyes:)...Λοιπόν στο πλαίσιο μας έκαναν αντικατάσταση μητρικής. To πρόβλημα είναι ότι η αυτή η ψήκτρα δεν χωράει πάνω στην Ρ5Ε, με την έννοια του ότι είναι τόσο στριμωχτά που είναι σχεδόν αδύνατο να την κουμπώσεις πάνω στην μητρική λόγο της παθητικής ψύξης. Ετσι θα πρέπει να διαλέξουμε μια άλλη που να είναι κάπως ποιο "συμβατή"(ότι να ναι αλλά συγχωρέστε με το έχω πάει σερί το βράδυ και δεν την παλεύω και πολύ)...Κάποιος που έχει εμπειρία με την Ρ5Ε να προτείνει μια ψήκτρα αν είναι εύκολο. Τι λέτε για αυτή?

Τέλος για να μην σας κουράζω άλλο αυτή την στιγμή το μηχάνημα δουλεύει με μια ψήκτρα γτπ των 7 ευρώ..δεν θα τον φορτώσουμε πολύ, δεν θα υπάρχει πρόβλημα για λίγες μέρες έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος για να μην σας κουράζω άλλο αυτή την στιγμή το μηχάνημα δουλεύει με μια ψήκτρα γτπ των 7 ευρώ..δεν θα τον φορτώσουμε πολύ, δεν θα υπάρχει πρόβλημα για λίγες μέρες έτσι?

 

ούτε για πολλές θα έχει πρόβλημα.

 

αν δεν κάνει θόρυβο,και από την στιγμή που δεν ενδιαφέρεται κιόλας για overclock, δεν βρίσκω προφανή λόγο για καλύτερη ψύξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...