Προς το περιεχόμενο

Pc problems


tsab

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολλα και διαφορα. 1ον εχω κλασικα το προβλημα με τη μπλε οθονη η οποια εμφανιζεται οποτε της καπνισει. 2ον η συνδεση μου 8 mbit μεσω ασυρματου δικτυου αποσυνδεεται συνεχως στο δικο μου pc ενω στο γειτονα μεσω ethernet ποτε. επισης σερνεται τις περισσοτερες ωρες της ημερας ενω το σημα μου ειναι στο 95%. στο γειτονα σερνεται πολλες ωρες επισης.(dlink modem routerG624T)(dlink κεραια) τι εχω κανει-- 1ον 15 αντιικα και αντι spyware δε μου εχουνε βρει κανενα προβλημα ουτε spyware ουτε ιο. 2on εχω κανει update τα drivers apo to router.3ον εχω ανοιξει ports μεσω pfconfig για mtorrent soulseek limewire klp klp. 4on σε laptop που συνδεεται αρκετες ωρες δεν υπαρχει συνηθως κανενα προβλημα. καμια βοηθεια για αρχη? ειμαί λιγο πελαγομενος. μη μου πειτε για format please:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπλε οθονη δεν εμφανίζεται όποτε της καπνίσει, αλλα μόνο αν υπάρχει σοβαρός λόγος , καί μάλιστα, στον λέει.Λίγο πιό κάτω απο την μέση της οθόνης, αναφέρει ενα κωδικό σφάλματος τον οποίο , αν Googl-άρεις , θα βρής τι φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά το wireless δεν είναι κ ethernet. όσο καλό σήμα κ αν έχεις πάλι μπορεί να έχει προβλήματα !!!!

δοκίμασε να βάλεις νέους drivers για το wireless stick Που χρησιμοποιείς μπας κ δεις βελτίωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφόσον βλέπεις τακτικά μπλε οθόνες και η σύνδεση όποτε της γκαυλώσει πεφτει-επανέρχεται-σέρνεται,(να υποθέσω οτι τώρα τελευταία σέρνεται γενικώς το pc σου?), σου συνιστώ την πιο απλή και δοκιμασμένη λύση: Format....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα και διαφορα. 1ον εχω κλασικα το προβλημα με τη μπλε οθονη η οποια εμφανιζεται οποτε της καπνισει. 2ον η συνδεση μου 8 mbit μεσω ασυρματου δικτυου αποσυνδεεται συνεχως στο δικο μου pc ενω στο γειτονα μεσω ethernet ποτε. επισης σερνεται τις περισσοτερες ωρες της ημερας ενω το σημα μου ειναι στο 95%. στο γειτονα σερνεται πολλες ωρες επισης.(dlink modem routerG624T)(dlink κεραια) τι εχω κανει-- 1ον 15 αντιικα και αντι spyware δε μου εχουνε βρει κανενα προβλημα ουτε spyware ουτε ιο. 2on εχω κανει update τα drivers apo to router.3ον εχω ανοιξει ports μεσω pfconfig για mtorrent soulseek limewire klp klp. 4on σε laptop που συνδεεται αρκετες ωρες δεν υπαρχει συνηθως κανενα προβλημα. καμια βοηθεια για αρχη? ειμαί λιγο πελαγομενος. μη μου πειτε για format please:D

 

1 Δες παρακατω.Επισης ριξε μια ματια μηπως εινai IRQ conflict γτ εμενα απο αυτο ηταν κ μεχρι να το βρω εχανα χρονια απο τη ζωη μ..(λογω εκνευρισμου...:mad:)

2 τι encryption εχεις?μηπως μπαινει κανεις στο δικτυο σ?

 

ελπιζω να μν εχεις ολα τα αντιικα μαζι:P

 

 

Η μπλε οθονη δεν εμφανίζεται όποτε της καπνίσει, αλλα μόνο αν υπάρχει σοβαρός λόγος , καί μάλιστα, στον λέει.Λίγο πιό κάτω απο την μέση της οθόνης, αναφέρει ενα κωδικό σφάλματος τον οποίο , αν Googl-άρεις , θα βρής τι φταίει.

Ακριβως..σημειωσε και πες τι κωδικο σφαλματος εμφανιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να βοηθησει στο θεμα του δικτυου? η συνδεση μου δεν εχει κανενα προβλημα ταχυτητας αλλα αποσυνδεεται συνεχως. αν μπορει καποιος να μου πει ποιους drivers πρεπeι να εχω για το wireless modem router dlink g624t θα με βοηθουσε πολυ. ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..δεν έχω ΙΔΕΑ από wireless,αλλά έχω ακούσει ΠΟΛΛΕΣ παριπτώσεις η σύνδεση να χάνεται,έστω στιγμιαία,και να είναι προβληματική...Ίσως παίζουν πολλές ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολές στο σημείο εκείνο,ποιος ξέρει,αλλά ελπίζω να έχεις βάλει password στο router και να μην σου κλέβει κανείς σήμα με κανένα WiFi (..λες να 'ναι ο γείτονας και να σε παραμυθιάζει με την ethernet? :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...