Προς το περιεχόμενο

Aγορά Webcam


Sonick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά!

Ψάχνω να αγοράσω μια webcam μέχρι 25ευρώ,αν γνωρίζει κανείς κάποιο καλό μοντέλο,ας προτείνει.Έχω βρει την microsoft vx-3000,αλλά δεν ξέρω αν αξίζει παραπάνω απο φθηνοτέρα μοντέλα όπως της logitech ή της crypto.Επίσης είναι σημαντικότερο το fps ή η ανάλυση video;Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε Sonick τα fps και η ανάλυση είναι σημαντικά. Όσο μεγαλύτερη ανάλυση τόσο καλύτερη ποιότητα video θα έχεις και όσο μεγαλύτερα fps (μέγιστο που υπάρχει 30) το βίντεο δεν θα κάνει σπασίματα δηλαδή θα ανανεώνεται πιο γρήγορα η εικόνα. Σε σύγκριση με τις logitech τώρα νομίζω της microsoft είναι καλύτερες γιατί έχουν μεγαλύτερη ανάλυση φωτογραφίας. Επίσης αυτή της Microsoft έχει Automatic face tracking technology ενώ οι φθηνές Logitech δεν έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ενοεις IP web camera...

θα με ενδιεφερε να μου πεις που βρισκεις με τοσα λεφτα

 

αν ειναι και wifi ακομα και με τα διπλα και τα τριπλα λεφτα αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ διαφωνώ ριζικά με τισ δικτυακές κάμερες. Άρδην! Ειδικά οι Logitech έχουν κακή ποιότητα κατασκευής συνδυάζοντας κακή ευκρίνεια με φτωχό "gamma correction".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sonick η καλυτερη επιλογη κατα την αποψη μου

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.602409

 

Δεν διαφωνώ με την πρόταση σου,αλλά λέει dsp.Προσανατολίζομαι στο μοντέλο microsoft vx-1000 που βγαίνει στα 25euro.Φαντάζομαι οτι δεν θα έχουν μεγάλη διαφορά στην ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...