Προς το περιεχόμενο

προβλημα σε acer 5100


Jkouim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον εχω το acer 5100 awmi εχει 10 μερες αφοτου εληξε η εγγυηση αγορας κ ξαφνικα κολαει κ κανει επανεκκινηση οταν ξαναανοιγει δεν δουλευουν ουτε πληκτρα ουτε tauchpad δοκιμαζω να συνδεσω usb τπτ παλυ αν κ περνει ρευμα...κ δεν δουλευαν ουτε στο βιος ελενχω καλοδιοτενιες ολα καλα...τεσπα το παω στην mdi θεσσαλονικης κ μου λεει ο τεχνικος οτι κατι ηταν στην καλωδιοτενια ενω εγω την ειχα ελενξει...τεσπα πληρωνω κ φευγω μετα απο δυο μερες που ξαναανοιγω το pc σε μια ωρα το ιδιο νεκρα ολα αλλα στα win εμπενε κανονικα απλα δεν δουλευε πληκτρολογιο κ mouse τους το ξαναπαω κ με περνουν τηλ κ μου λενε οτι πρεπει να γινει αλλαγη μητρικης η οποια στοιχιζει 440 ευρω για εναν υπολογιστη που αγορασα πριν ενα χρονο 650 ευρω ελεως...διαπιστωνω μετα οτι δεν δουλευει ουτε ο σκληρος δεν ξερω τι καναν...υπαρχει περιπτωση να εχει καει καποιος controler της μητρικης η κατι τετοιο κ να μην χρειαστει αντικατασταση... τι προτεινεται να κανω βοηθεια γιατι εχω απελπιστει...:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχουν πολλές περιπτώσεις φίλε... Σου προτείνω να το ψάξεις αρκετά και εξονυχιστικά μόνος σου!

Μην έχεις και πολύ εμπιστοσύνη στο σερβις της Acer γιατί λιγο-πολύ έχουν τη λογική "πονάει χέρι-κόψει χέρι"!

 

Εμένα σε laptop που δε δούλευε η οθόνη και τους το πήγα, μου είχαν ζητήσει 400 ευρώ για αλλαγή ολόκληρης της οθόνης, και τελικά το πρόβλημα ήταν ένα καλωδιάκι που το άλλαξα μόνος μου με κόστος ούτε 10 ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...