Προς το περιεχόμενο

Canon Ixus 75


SagoniasSlutRos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερομαι να αγορασω μια ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη και οδευω προς την Canon Ixus 75 που την βρισκω καπου στα 200ευρω.

 

Καποιος που να την εχει να μου πει εντυπωσεις.

 

Καποιος να μου προτινει κατι αλλο σ αυτα τα χρηματα (καλη ποιοτητα, λεπτη & ομορφη, μεγαλη οθονη)

 

http://www.dpreview.com/news/0702/07022202canonsd750sd1000.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την συγκεκριμένη camera την έχω για αρκετό καιρό και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από αυτήν. Το μόνο μου παράπονο είναι που δεν έχει ένδειξη για το πόση μπαταρία απομένει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαζει καλες φωτογραφιες;

 

Βγαινουν πολλες κουνημενες φωτος; Πρεπει να εχεις πολυ σταθερο χερι δλδ;

 

Απο βιντεο τι λεει;

 

Η μπαταρια ποσο περιπου κραταει; Δεν εχει και οπτικο σκοπευτρο πραγμα που σημαινει περισσοτερη καταναλωση ενεργιας λογω συνεχους λειτουργιας της οθονης...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι φωτογραφίες του είναι πάρα πολύ καλές αν σκεφτείς πως παίρνεις μια τόσο μικρή φωτογραφική και είναι από τις κορυφαίες στην κατηγορία της.

 

Για κουνημένες φωτογραφίες μην ανησυχείς δεν μπορώ να θυμηθώ καμία περίπτωση που να μου έχει χαλάσει φωτογραφία λόγω κουνήματος. το βίντεο είναι στα στάνταρ επίπεδα δεν είναι και τέλειο αλλά βλέπεται μια χαρά. βέβαια φωτογραφική αγοράζεις οι video camera.

 

Τελευταίο η μπαταρία της με έχει εντυπωσιάσει.. Βγάζει άνετα 200 φωτογραφίες με μια φόρτιση και με το κλασσικό που τρέχουνε όλοι να την δούνε μετά κλπ κλπ.. στην προτείνω με τα χίλια την συγκεκριμένη σε αυτή την κατηγορία και κατά την γνώμη μου μην πας σε πιο μεγάλα μοντέλα ixus γιατί 7ΜP και 3χ οπτικό ζουμ είναι υπέραρκετο για τόσο μέγεθος. και η 3 ιντζών οθόνη της είναι η πιο μεγάλη που βρίσκεις στις compact ψηφιακές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερομαι να αγορασω μια ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη και οδευω προς την Canon Ixus 75 που την βρισκω καπου στα 200ευρω.

 

Καποιος που να την εχει να μου πει εντυπωσεις.

 

Καποιος να μου προτινει κατι αλλο σ αυτα τα χρηματα (καλη ποιοτητα, λεπτη & ομορφη, μεγαλη οθονη)

 

http://www.dpreview.com/news/0702/07022202canonsd750sd1000.asp

 

Που την έχεις βρει ~200 ευρώ ;

 

//dfinikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.adorama.gr/eshop/details.php?lang=gr&cat_id=1&corp_id=2&pr_id=2277

Δες εδω για online στα 207?

 

Ρωτησα και σε ενα μαγαζι που την ειχε 220? και ειπα οτι την εχω βρει 200? και μου ειπε ΟΚ για 200?, μπορει να μου την δωσει τοσο. Παζαρεψε το και θα την βρεις τοσο. Οχι βεβαια σε καταστηματα-αλυσιδες που εχουν στανταρ τιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Γιατι δεν κοιταζεις για canon ixus 70 H canon ixus 950is?

Η 950 ις ειναι πολυ καλητερη απο την ixus 75 και κανει 279 ευρο!!!!

Xτες πηρα τελικα την 75 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!

 

Αρχικα ηθελα μια μηχανη μεχρι 150ευρω διοτι δεν θα την χρησιμοποιω και καθε μερα. Στη συνεχεια ομως βρηκα την 75 και αποφασισα να δωσω 50ευρω παραπανω. Για να παρω την 950is επρεπε να δωσω 130? παραπανω που ηταν παρα πολλα.

 

Σε συγριση η 950 με την 75 εχει 4χ οπτικο ζουμ αντι 3χ στην 75, εχει 8Mpixel αντι 7.1 στην 75, εχει image stabilator που δεν εχει η 75, και εχει 2,5" LCD σε σχεση με την 3"LCD της ixus 75.

 

H ixus 75 μαζι με θηκη και 2GB καρτα μου στοιχισε 210? ακριβως. Πιστευω οτι ειναι ακριβως αυτο που ηθελα. Μικρη σε ογκο, μεγαλη οθονη και canon.

 

Εντυπωσεις θα σας πω καποια αλλη στιγμη γιατι δεν την εχω ψαξει ακομα καθολου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...