Προς το περιεχόμενο

Ιός MSN Messenger...


Metroid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά , η ώρα 00:25 το πρωί , 15 Ιανουαρίου 2008 , παρατήρησα ιό στο MSN Messenger μου :cry:

Όταν έχω ανοικτό το MSN Messenger μου , μου κάνει Full Screen το παράθυρο , ανοίγει Conversations με τυχαία άτομα από την Friend List μου και τους γράφει: Gay dude.

Τί στο καλό συμβαίνει ? Το παρατηρήσατε κι άλλοι αυτό ? Πως το αντιμετωπήσατε ? Το Nod32 δε μου έβγαλε τίποτα... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να αναφέρω ότι την ώρα που γινόντουσαν όλα αυτά , ενώ ήμουν Idle , έλεγε το Widget ότι ανεβάζω με 30Kbytes/sec...

Σήμερα που το άνοιξα το PC , άνοιξα και το MSN Messenger κτλ κτλ και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Ούτε περίεργα φαινόμενα , ούτε μου τρώει UL Speed στο Idle.

Μάλλον ήταν στιγμιαίο.

Κάτι άλλο που ξέχασα να πω (μες στον πανικό μου :P) είναι ότι έχω βάλει το MSN Messenger Plus , για να έχω χρωματιστά ονόματα κτλ κτλ , και έχω ακούσει ότι γίνονται διάφορα περίεργα με αυτό.

Τεσπα , όλα πέρασαν :-)

Σκέφτομαι πόσο τυχερός ήμουν , που αντί για .txt file δε μου άνοιξε καμία εικόνα με zombie και κανέναν ήχο "ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!" :P

Θα με έστελνε στον άλλο κόσμο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φανερό πως έχεις «κολλήσει» trojan μέσω MSN και αυτός που στο έστειλε έκανε πλάκα μαζί σου. Μην το αφήσεις έτσι... μπορεί να σου ξανασυμβεί το φαινόμενο αυτό.

Κάνε ένα update το nod32 ή δοκίμασε κάποιο άλλο antivirus ή antispyware για να το αφαιρέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...