Προς το περιεχόμενο

Western Digital external hard drive passport


Vassilis_X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.. εχω 2 western digital εξωτερικους σκληρους (passport) και δε μου αναγνωριζετε κανενας.. Μηπως οι usb ports δινουν λιγοτερο ρευμα απο οτι ζητανε οι σκληροι μου??? σε αλλον υπολογιστη φουλευουν και οι 2.. Με ποσα mA δουλευουν αυτοι οι σκληροι.. Απο οτι βλεπω στο devise manager τα usb ports μου, μπορουν να δωσουν απο 500mA ρευμα το καθενα.. πως μπορω να λυσω το προβλημα? φταιει το τροφοδοτικο? φταιει το mobo abit in9-32 max wifi??? οσες φορες εχω δοκιμασει εξωτερικους σκληρους με εξωτερικη παροχη ρευματος δουλευουν κανονικα.. Help παιδια!!::confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιείς τις θύρες στο πίσω μέρος του κουτιού; (που είναι πάνω στην μητρική)

 

Δες το manual της μητρικής σου για την σύνδεση των USB πάνω στην μητρική και ίσως κάποιο επιπλέον jumper.

 

Είναι πολύ πιθανό αυτό που λες. (να μην παίρνουν αρκετό ρεύμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις αλλες συσκευες σε USB ports tou PC sou?αν ναι δοκιμασε να τις αποσυνδεσεις για λιγο και να δεις αν οι σκληρη παιζουν..(μν βαλεις κ τους δυο μαζι..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη διαχειριση συσκευων αν πατησεις στη ιδιοτητες του USB και στην καρτελα "ενεργεια" θα δεις ποση χρησιμοποιειται απο συσκευες ποση μπορουν να διαθεσουν οι θυρες σου κτλ..

Τι νουμερα εχει εκει?ο σκληρος "ποσα" ζηταει?

 

(θεωρω οτι εχεις δοκιμασει σε ΟΛΕΣ τις θυρες του υπολογιστη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις ανακάλυψα ότι έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! και ενώ μέχρι το μεσημέρι δούλευε κανονικά ο εξωτερικός σκληρός μου, τώρα δεν αναγνωρίζεται καν από το σύστημα. δοκίμασα τα παραπάνω αλλά δεν γίνεται τίποτα. έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να φταιει το συστημα σου και πως εκανες εγκατασταση το operating system σου, προσεχε ποιο ειναι το συστημα αρχειων στο δισκο σου. Επειδη αν ειναι fat32 και το passport το χεις κανει διαμορφοση ntfs τοτε δεν θα το διαβαζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις ανακάλυψα ότι έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! και ενώ μέχρι το μεσημέρι δούλευε κανονικά ο εξωτερικός σκληρός μου, τώρα δεν αναγνωρίζεται καν από το σύστημα. δοκίμασα τα παραπάνω αλλά δεν γίνεται τίποτα. έλεος

 

Ειναι γνστο συνδρομο..οταν διαβαζεις προβληματα αλλων και χαιρεσαι το παθαινει και εσυ....:P μηπως κοροιδευες οταν το ειδες???:devil::lol:

 

 

PS οι σκληροι "παιρνουν" μπρος..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμαστε και ενα πιο κοντο καλωδιο usb.Ειχα διαβασει στο manual του passprt μου αν χρησιμοποιεις μακρυ καλωδιο(πανω απο καποιες ιντσες) μπορει να δημιουργηθει προβλημα με την τροφοδοσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω περίπου το ίδιο πρόβλημα, με μια μικρή παραλλαγή. Οι δύο σκληροί λειτουργούν κανονικά, αλλά όταν κάνω επανεκίνηση δεν "ανοίγουν" τα windows. Μόλις βγάλω των ένα δίσκο, τότε όλα επανέρχονται στο φυσιολογικό. Τι φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν ειναι προβλημα αυτο.Και εγω το αντιμετωπιζω αν ξεχασω τον εξωτερικο πανω στον υπολογιστη.Προφανως δεν μπορει να τον φορτωσει οταν κανει τον διαγνωστικο ελεγχο στην αρχη.Σε μενα τον βλεπει οταν φορτωνει αλλα μεχρι εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...