Προς το περιεχόμενο

Dlink G624T


tsab

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα. εχω ενα wireless modem router dlink G624T. περνω σημα με κεραια dlink G122. το δικτυο πεφτει συνεχως και στο δικο μoυ pc και στο γειτονα(μεσω ethernet-κατοχος του pc που περνω σημα) που μοιραζομαστε. δεν πρεπει να ειναι θεμα οτε επειδη εχω παρει τηλεφωνο 2-3 φορες. μπορει καποιος να με βοηθησει με τις ρυθμισεις του router? η αν γνωριζει τους καταλληλους drivers. ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αν πεφτει το δικτυο τοτε δεν ειναι 8εμα του οτε.για δοκιμασε να αλλαξεις καναλι στο ασυρματο οπως και μια δοκιμη να παιξεις με b mode αντι για g mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καναλι εχω αλλαξει αρκετες φορες τα ιδια κανει και στο 6 και στο 11. οσο για το b mode δε δινει σημα μετα. μπορει να φταιει το modem? να τους το παω πισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry αλλα δε το καταλαβα αυτο που λες. τι εννοεις την ιδια καρτα?

 

ειπς οτι εχειςκαι εσυ και ο γειτονας αποσυνδεσεις στο ασυρματο.μηπως εχετε και οι 2 τις ιδιες ασυρματες καρτες και ειναι καποια ασυμβατοτητα με τον ρουτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο γειτονας συνδεεται μεσω ethernet. μονο εγω ασυρματα.. λες να ειναι στιγμιαια απωλεια δικτυου adsl και να μη το βλεπει ουτε ο οτε η να κανει τα στραβα ματια στην τελικη? δε νομιζω να φταιει κατι αλλο. ολα τα χω κανει mr pouline . σευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεφτει το adsl το λαμπακι οταν δεν εχετε ιντερνετ γιατι οπως το ειπες στην αρχη νομιζα οτι μπαινετε και οι 2 ασυρματα και οτι χανετε το ασυρματο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λαμπακι του adsl δε πεφτει και αν γινεται θα γινεται στιγμιαια. αλλα επειδη χερω πως λειτουργει ο συγχρονισμος του adsl δε φαινεται να υπαρχει τετοιο προβλημα. τι να πω.. ξανα τηλεφωνο στις βλαβες αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε με αλλο ρουτερ αμα εχεις διοτι με πολλα ρουτερ γινονται διαφορα.ο οτε δεν ειναι τυχαιο οτι κυκλοφορει με ενα speedtouch στο χερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...