Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με battle.net


luke skywalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα.Έχω πρόβλημα με το battle.net.Όταν φτιάχνω εγώ πίστα κανείς άλλος δεν μπορεί να μπει αν κι την βλέπει.Εγώ μπορώ να μπω σε πίστα που έχει φτιάξει άλλος.Μου είπαν ότι καλό(?!?) θα ήταν να κλείσω το firewall (+των Windows). Το έκανα αλλά πάλι τίποτα.Έχω laptop με vista και συνδέομαι ασύρματα.Ξέρετε τι μπορεί να παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως χρειάζεται port forward? :-)

 

+1

εγω οταν το παθαινα αυτο τα εκλεινα ΟΛΑ για να παιξω..μετα ομως εβαλα rules και εβαλα το παιχνιδι στα secure applications και παιζω κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως το game το έκανες private ?

 

όχι το είχα public...

 

μήπως χρειάζεται port forward?

 

Ε λίγη βοήθεια?Δεν ξέρω τι είναι?

+1

εγω οταν το παθαινα αυτο τα εκλεινα ΟΛΑ για να παιξω..μετα ομως εβαλα rules και εβαλα το παιχνιδι στα secure applications και παιζω κανονικα

 

Αν εννοείς rules στο firewall το έχω κάνει ήδη εξαίρεση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μάλλον το έφτιαξα με τα rules.επέτρεψα udp και tcp όλες τις πόρτες (δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό αυτό) και παίζει κανονικά.Ευχαριστώ για την βοήθεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα είναι γιατί πρέπει να ανοίξεις πόρτες από την 6112 μέχρι την 6119 UDP και TCP και τα δύο σε κάθε πόρτα. Δεν ξέρω άμα δουλέψει σε εσένα πάντως σε εμένα δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπορεις να το κανεις ποιο συγκεκριμενο τον τροπο που ανοιγουμε πορτες??Σε παρακαλω πες βημα βημα τη κανουμε γιατι το εχω και γω αυτο το προβλημα και ψαχνω καιρο.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για το site αλλα δε καταλαβα τιποτα.Δε ξερω και πολυ καλα αγγλικα.Αν μπορουσε καποιος να με πει βημα βημα τι να κανω στο τειχος προστασιας θα ηταν καλυτερα.Δεν εχω router για να κανω εκει τις πορτες.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλε muchaos.

 

κατάρχην πρεπει να κανεις εξαιρεση το παιχνιδι Warcraft Frozen Throne απο το firewall. αυτο το κανεις απ τον πινακα ελεγχου-συνδεσεις δικτυου-δεξι κλικ στην συνδεση σου-ιδιοτητες-ρυθμισεις firewall.

 

μετά μπαινεις στο παιχνιδι κ πας στα options - gameplay και βλεπεις εκει ποιο port χρησιμοποιει το παιχνιδι. συνηθως ειναι 6112 (αν θυμαμαι καλα).

 

μετα μπαινεις στο μενου του router σου (ανοιγεις Internet Explorer ή Firefox) και γραφεις στην διευθυνση 192.162.2.1. (εμενα ετσι μπαινει τουλαχιστον)

 

υστερα στο μενου του router καπου θα εχει επιλογη Seetings και μετα απο κει Port Forwarding ή NAT και μετα πρεπει να εχει υπομενου Virtual Server. εκει βαζεις το πορτ (δηλαδη 6112) πατας enable και αυτο ηταν ολο.

 

***Επισυμανση: Η παραπανω ρυθμισεις ειναι για το δικο μου modem/router. για το δικο σου μπορει να ειναι λιγο διαφορετικες. αν θες σιγουρα αποτελεσματα μπορεις απλα να μπεις στο gogle και να κανεις αναζητηση για Frozen Throne Host Problem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω παρα πολυ φιλε μου kSiS για της πληροφοριες σου.Τα ειδα ολα μονο που εχω ενα προβλημα.Η διευθυνση δε μπαινει σε μενα(δηλαδη δεν ειναι για μενα)αλλα να σου θυμισω οτι εχω Modem(αν αυτο λεει τιποτα,γιατι δε ξερω και πολλα)και που μπορω να δω σε ποια διευθυνση να μπω για να κανω τις ρυθμισεις??

Ευχαριστω για το χρονο που σπαταλατε για να με καθοδηγησετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...