Προς το περιεχόμενο

Honda CIvic 1.8 VS Audi A3


alexmor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχας να ξεκαθαρισω κατι,ειμαι κατοχος ενος Ford Mondeo 1,8 του 2001 κ θελω στο επομενο τριμηνο να αγορασω ενα απο τα 2 παραπανω αυτοκινητα .Σας θερμοπαρακαλω να μην εξελιχτει το θεμα σε γερμανοιαπωνικο πολεμο!!!!

Θα ηθελα τις προσωπικες σας εμπειριες σχετικα με τα 2 αμαξια

Οσο για το Α3 δε ξερω ποια εκδοση αλλα σιγουρα γυρω στα 25.000 .

Επισης μιλαω για το Civic Type S .

Κ οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης

Απο κατοχους Α3 ,η συντηρηση του συγκεκριμενου ειναι ακριβη ?γιατι η φημη που ακουγεται ειναι οτι τα ανταλλακτικα αλλα κ τα σερβις ειναι πολυ ακριβα .Βασικα ο μονος μου φοβος για το συγκεκριμενο αμαξι ειναι αυτος .Κατα τα αλλα ειναι ενα πολυ ομορφο αμαξι κ με βαρυ ονομα .Για να καταλαβετε τα περισσοτερα λεφτα που εχω δωσει μεχρι τωρα για σερβις στο Μοντεο ειναι 300Ε για σερβις στα 100.000 χλμ (βεβαια με εκπτωση λογω υπαλληλου).Επισης δεν θα ηθελα να παρω καποια εκδοση του με το κινητηρα απο το Golf (TSI,GT) οποτε μπορειτε να μου προτεινετε καποια εκδοση .

Τωρα απο την αλλη πλευρα το Χοντα απο την πρωτη στιγμη που το ειδα το ερωτευτηκα αλλα φοβαμαι το Σαρακακη κ το μονοπωλιο του .Επισης σαν αρνητικο του αμαξιου εχω ακουσει οτι εχει το πισω αξονα που δεν εχει πολλαπλων συνδεσμων .Οσοι κατοχοι Χοντα παρακαλω πειτε προσφατες εμπειριες απο Σαρακακη κ ενδεικτικες τιμες σερβις

Συγνωμη για το μακροσκελες αλλα δεν ειναι κ λιγα τα 25.000Ε

Να τελειωσω λεγοντας οτι το Μοντεο δεν εβγαλε ποτε κανενα προβλημα !!!!Δοξα τω Θεω .

Ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...