Προς το περιεχόμενο

PCI to AGP or AGP to PCI


devilaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..να υποθέσω ότι έχεις onboard γραφική κάρτα (sic) και σου χρειάζεται μια pci slot που ΔΕΝ έχεις (για να βάλεις κάποια ακόμη κάρτα φαντάζομαι),αλλά έχεις την agp slot που είναι αχρησιμοποίητη και λες ΜΠΑΣ ΚΑΙ; ...Νομίζω πως ΔΕΝ ...

Παρ' όλ' αυτά,το ξαναλέω,για πες ΤΙ ακριβως ΘΕΛΕΙΣ να κάνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... θέλω να βάλω σε αρκετά καλό PC (P4 3.4) που έχει agp slot μια αρκετά ακριβή κάρτα (μάλλον κάτι σε 8600GT) να περάσω έτσι λίγο καιρό μέχρι να βρω χρήματα ώστε να αλλάξω το PC αυτό με κάτι πιο σύνχρονο και να μην πάει χαμένη η κάρτα αυτή, να μπορεί μετά να μπει και στο νέο PC ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω να βρής 8600GT σε AGP.H δυνατότερη που εχει το E-shop είναι η 7900GS της XFX.Αλλά στα 169 Ε, δεν νομίζω να συμφέρει.

 

....δεν θέλω 8600GT για agp slot, απλά ψάχνω αν υπάρχει κάποιος adaptor σαν αυτόν

 

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=albatron+ATOP&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

 

ώστε να μπορέσω να χρησιμοποιήσω για λίγο καιρό ελπίζω μια 8600GT σε agp slot μέχρι να αλλάξω pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, τώρα μ' έστειλες !!!!

Ούτε που φανταζόμουνα πως υπάρχει τέτοιο πράγμα !!

Πάντως αν το βρής στην Ελλάδα (ή το παραγγείλεις απ' έξω), πρόσεχε , γιατί δεν υποστηρίζει όλες τις AGP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα λεφτα για πατέντες. άστο.

το καλύτερο ειναι να μετριάσεις την όρεξή σου για βαριά παιχνίδια, μεχρι να παρεις νέo set mobo+cpu+vga pci-X

παιξε οτι μπορει να παιξει η agp που έχεις.

 

αν αυτη που έχεις ειναι εντελώς χώμα (πχ onboard) και η αναβαθμιση θα αργησει πολυ, παρε μια μεταχειρισμένη AGP.

πχ Gforce 7600GS καπου 50ε, Gf 6600GT, 43e

οικονομικές λυσεις, αλλα οχι και για crysis, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... θέλω να βάλω σε αρκετά καλό PC (P4 3.4) που έχει agp slot μια αρκετά ακριβή κάρτα (μάλλον κάτι σε 8600GT) να περάσω έτσι λίγο καιρό μέχρι να βρω χρήματα ώστε να αλλάξω το PC αυτό με κάτι πιο σύνχρονο και να μην πάει χαμένη η κάρτα αυτή, να μπορεί μετά να μπει και στο νέο PC ....

 

ο αντοπτορας παραπανω ειναι για να μπαινει μια AGP καρτα se PCI θυρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αντοπτορας παραπανω ειναι για να μπαινει μια AGP καρτα se PCI θυρα..

 

 

.... ναι το ξέρω, όχι για όλες τις agp κάρτες όπως αναφέρθηκε παραπάνω! λέω να σκάσω λεφτά σε κάρτα αλλά να μην είναι agp .... να είναι pci (8600 ή 8800) και αν γινόταν να έπαιζε σε agp slot μέχρι να αναβαθμίσω το pc ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...