Προς το περιεχόμενο

Case fans


Commentator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις κοιταξει στο eshop αν εχει;Αλλιως εγω δεν ξερω

 

Έχω κοιτάξει και σε e-shop και σε πλαίσιο και απο οτι φαίνεται δεν υπάρχουν στο εμπόριο 250mm fans! Όσο για τη σκόνη έχω ψάξει και τα μόνα σχετικά που βρήκα ήταν τα fan filters και fan extractors τα οποία είναι για να βγάζουν τον θερμό αέρα έξω απο το κουτί.αν το χρησιμοποιήσω σαν ηλ.σκούπα κουτιού τι θα κάνω όταν στουμπώσει κι αυτό απο τη σκόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα δεύτερα λέω χωρίς τα χρώματα.

 

Αν και προέκυψε ένα θέμα σε άλλο τόπικ ότι τα Noctua είναι πιο αθόρυβα. θα τα παραγγείλω την δευτέρα και θα κάνω σύγκριση.

 

Αν μπορείς να περιμένεις μέχρι τότε θα σε κατατοπίσω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα αυτον-->http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=17&category=69976899&product=957542

αλλα εχω προβλημα.Δεν βρισκω τροπο να περασω τον ποτενσιόμετρο μεσα απο το πισω σιδερακι.

Ας βοηθησει καποιος

post-86479-129062959557_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες εντυπώσεις...

 

οι βιδες ηταν μεγαλες,οχι ιδιαιτερα συμβατες με το κουτι

οπτικα πολυ ομορφο(Μπλε εντονως φωτισμος απο 4 διαφορετικες πηγες)

δειχνει καπως ευθραστο

απο ηχο μια χαρα,στην ρυθμιση low παει την Mobo 37-38 και δεν ακουγεται "κιχ"

Σε high δειχνει πραγματικα οτι διαθετει πολλες στροφες.

Γενικα βελτιωσε το μηχανιμα μου

EDIT:του βαζω 8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κοιτάξει και σε e-shop και σε πλαίσιο και απο οτι φαίνεται δεν υπάρχουν στο εμπόριο 250mm fans! Όσο για τη σκόνη έχω ψάξει και τα μόνα σχετικά που βρήκα ήταν τα fan filters και fan extractors τα οποία είναι για να βγάζουν τον θερμό αέρα έξω απο το κουτί.αν το χρησιμοποιήσω σαν ηλ.σκούπα κουτιού τι θα κάνω όταν στουμπώσει κι αυτό απο τη σκόνη;

 

αν έχεις γκόμενα ή γυναίκα ή μάνα ή αδερφή πες τους να σου δώσουν έναν καλσόν αλλά να είναι μπρωστά να δουν τι θα το κάνεις μην σε περάσουν και για....

 

δεν εβγαινε με καμια παναγια και φοβομουν μην το σπασω στα νευρα μου...

 

 

επίσης κάτι που έμαθα στο σχολείο θυμάμαι για τα κυκλώματα ήταν αυτό : ότι μπαίνει βγαίνει :

και αφού κανένα ποτενσιόμετρο στην αρχική του μορφή δεν είναι έτσι αυτή η βλακεία που έχουν βάλει μπροστά βγαίνει σίγουρα :P εκτός αν επιστράτευσαν την δεσποινίς logo :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ενα ποτενσιομετρο/fan controller διπλο σε τετοιο στυλ(περνει 3 ανημστερακια,5 λαμπες)και για καποιο λογο το εσπασα(δεστε στο ποστ με τα μονταρισμενα)γενηκα ειναι πολυ ευθραυστα τα ατιμα.

Εγω παλι εχω κατι Coolermaster με Scythe(μιξη).Αν τα βρω θα σας στα τα διξω.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806519

Aυτο για πισω.

Και για μπροστα και πλαγια εχω κατι αλλα που ητανε με το κουτι(8αρια)αθορυβα.Το καλο με αυτα ειναι οτι εχουνε δυναμο μεσα και αναλογος τις στροφες φεγγουνε κιολας.Αν δουλευουνε τερμα το δωματιο γυνεται ντισκο ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτά τα coolermaster τα sιlent εχω χωρις Led ομως και μου είναι μια χαρά. Είναι υπερβολή πιστεύω διψήφιος αριθμός ευρώ για ανεμιστήρες.

 

ανάλογα τις απαιτήσεις του καθενός. Εγώ για παράδειγμα με τα συγκεκριμένα coolermaster fan δεν ήμουν ευχαριστημένος.

 

Πάντως τα τοπ 3 fan είναι διψήφια σε τιμή...δυστυχώς :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...