Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει ελπίδα να σώσω τη μνήμη του usb με κανένα "μαγικό";


GiOrGoSk21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν κανένα 3ωρο έπλυνα στους το usb mp3 player μου 40 βαθμούς(χρωματιστά έβαλα,αλλιώς θα το έψηνα στους 90) στο πλυντήριο.Το ξέχασα στο παντελόνι μέσα στην τσέπη(μαζί με έναν αναπτήρα,αυτά τα λίγα).Συνηθισμένα πράγματα,καταλαβαίνετε...

 

Το δοκίμασα να το συνδέσω στο pc αλλά τζίφος...Δεν το αναγνωρίζει.

 

Υπάρχει περίπτωση με κανένα "περίεργο τρόπο"(που δε μπορώ να φανταστώ) να σώσω τουλάχιστον τη μνήμη που είχε;Τα radio,voice recorder και λοιπές ιδιότητες του προφανώς και τερμάτισαν.Έτσι κι αλλιώς ούτε που ανοίγει όταν πατάω το κουμπί έναρξής του.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανένα 3ωρο έπλυνα στους το usb mp3 player μου 40 βαθμούς(χρωματιστά έβαλα,αλλιώς θα το έψηνα στους 90) στο πλυντήριο.Το ξέχασα στο παντελόνι μέσα στην τσέπη(μαζί με έναν αναπτήρα,αυτά τα λίγα).Συνηθισμένα πράγματα,καταλαβαίνετε...

 

Το δοκίμασα να το συνδέσω στο pc αλλά τζίφος...Δεν το αναγνωρίζει.

 

Υπάρχει περίπτωση με κανένα "περίεργο τρόπο"(που δε μπορώ να φανταστώ) να σώσω τουλάχιστον τη μνήμη που είχε;Τα radio,voice recorder και λοιπές ιδιότητες του προφανώς και τερμάτισαν.Έτσι κι αλλιώς ούτε που ανοίγει όταν πατάω το κουμπί έναρξής του.

Ευχαριστώ!

 

Έχω usb flash drive 2 Gb kingstone κ έπαθα κ εγώ το ίδιο. Παρόλα αυτά, μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ έκπληξη με περίμενε όταν το στέγνωσα κ μετά … Έπαιζε κ παίζει κανονικά !!!

Ούτε σε διαφήμιση της Kingstone δε θα το πίστευα…

Δυστυχώς όμως δε νομίζω ότι τέτοια συμβαίνουν κάθε μέρα, οπότε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το απόγευμα κιόλας πήρα new usb mp3 player(30ευρώ-2gb καλή φάση).Το'χω εκεί δίπλα στο "πλυμένο" κι όποτε ο κοιτάω το λυπάμαι(το "πλυμένο εννοείται)...

 

Ούτε εγώ μου έδινα ελπίδες να σώσω τη μνήμη αλλά είπα να ρωτήσω μπας και...

Το στέγνωσα το περιποιήθηκα μια χαρά αλλά τίποτα.Νεκρό.Anyway,ζωή σε μας να το θυμόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που το ένα τα τίναξε και το άλλο επέζησε είναι μάλλον το ότι το μεν πρώτο είχε μπαταρία(=ενέργεια) και άρα με το που έκανε βουτιά βραχυκύκλωσε, το δε δεύτερο απλά πλύθηκε βιολογικά αλλά δεν υπείρχε ρεύμα για να το κάψει.

 

Όσον αφορά τα δεδομένα, ενδεχομένως, αν ο "αποθηκευτικός χώρος" (=το τσιπάκι της μνήμης) μπει σε άλλη συσκευή, να μπορούν να ανακτηθούν.

 

Βέβαια αν πάνω στο ίδιο τσιπ βρίσκονται και τα κυκλώματα που αποτελούν τον player, ή αν πρέπει να κάνεις εγχείρηση για να ξεκολλήσεις το SMD από την πλακέτα ή ΠΩΣ θα το συνδέσεις σε όποια άλλη συσκευή, είναι θέματα προς διερεύνηση.

 

Το καλό είναι πως τα δεδομένα θεωρούνται ΗΔΗ χαμένα, οπότε μπορείς να πειραματιστείς άφοβα.

 

Αν τελικά το επιχειρήσεις, καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα δεδομένα δεν τίθεται θέμα,δε με ενδιαφέρουν.Τα'χω και στο pc έτσι κι αλλιώς.

 

Ψήνομαι να επιχειρήσω μαστορέματα,έτσι για την εμπειρία.Μετά την εξεταστική όμως... :P

 

Α και μια διόρθωση για τον εαυτό μου:25 ευρώ το πήρα τελικά το καινούριο usb mp3 player 2gb.Καλή προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nadware1,ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ να πουλήσεις την ιδέα για διαφήμιση στην Kingston????και δεν κάνω πλάκα...

GiOrGoSk21,χρειάζεσαι επειγόντως σχέση:Και τα ρούχα σου θα είναι πλυμένα,και οι τσέπες σου ΨΑΓΜΕΝΕΣ

Αναμένουμε νεώτερα για

(αν αποφασίσεις να εφαρμόσεις την προτροπή του mvaggel)

α)εγχείρηση

β)σχέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω usb flash drive 2 Gb kingstone κ έπαθα κ εγώ το ίδιο. Παρόλα αυτά, μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ έκπληξη με περίμενε όταν το στέγνωσα κ μετά … Έπαιζε κ παίζει κανονικά !!!

Ούτε σε διαφήμιση της Kingstone δε θα το πίστευα…

Δυστυχώς όμως δε νομίζω ότι τέτοια συμβαίνουν κάθε μέρα, οπότε ...

 

τι απορυπαντικο χρησιμοποιεις? προφανως αυτη η μαρκα απορυπαντικου ανασταινει τα παντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GiOrGoSk21,χρειάζεσαι επειγόντως σχέση:Και τα ρούχα σου θα είναι πλυμένα,και οι τσέπες σου ΨΑΓΜΕΝΕΣ

Αναμένουμε νεώτερα για

(αν αποφασίσεις να εφαρμόσεις την προτροπή του mvaggel)

α)εγχείρηση

β)σχέση.

 

 

:lol: ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GiOrGoSk21,χρειάζεσαι επειγόντως σχέση:Και τα ρούχα σου θα είναι πλυμένα,και οι τσέπες σου ΨΑΓΜΕΝΕΣ

Αναμένουμε νεώτερα για

(αν αποφασίσεις να εφαρμόσεις την προτροπή του mvaggel)

α)εγχείρηση

β)σχέση.

 

Για το 1ο,αν το επιχειρήσω θα τα μάθεις.

Για το 2ο και για τον επόμενο μήνα τουλάχιστον μην αναμένεις...Εκτός αν κάνω σχέση με καμιά καθηγήτρια της σχολής(δε μπορώ να σκεφτώ καμία αξιόλογη τώρα αλλά τέσπα),oπότε λύνονται αρκετά προβλήματα,σημαντικότερα κι απ'το usb(πιθανότατα κι από ολόκληρο τον υπολογιστή) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Εκτός αν κάνω σχέση με καμιά καθηγήτρια της σχολής(δε μπορώ να σκεφτώ καμία αξιόλογη τώρα αλλά τέσπα)

 

Φιλοσοφικη, παιδαγωγικα. αγγλικη/γαλλικη φιλολογια ή κατι αναλογο εισαι? ....αλλιως εισαι καπου βορεια, πχ Κομοτηνη?

Αν ναι τοτε θα σωθεις συντομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φάρδος ήταν αυτό ρε παλίκαρε;Από Κομοτηνή είμαι,Γιάννενα μένω-σπουδάζω.Και μόνο που πέτυχες όμως την Κομοτηνή που είναι λίγο απίθανο...τι να πω.

 

Βέβαια η άλλη πρόβλεψη απέχει μερικές χιλιάδες μίλια απ΄την πραγματικότητα.Μαθηματικό φίλε.Άσ'τα,θάνατος.

 

Τέσπα,επειδή το βλέπω για λουκέτο το post(μεταξύ μας...καλά θα κάνουν).

Άιντες τσίου!

 

Αν έχω κάτι νεότερο απ'το χαλασμένο usb θα επανέλθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου πεις οτι εισαι κ φιλος

του Λουρμπακη τοτε σπαω το

pc μου...

 

off topic: την παω ρε αγρια την Κομοτηνη..μια αναλογια 3 προς 5 απο γυναικες, η χαρα του καθε φοιτητη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ρε μην του λες και συ τέτοια του παιδιού και τρέχουν τα μυαλά του στο hometown(γεια σου γειτονάκι),και περάσει η εξεταστική κι αυτός ψάχνει ακόμη κατάλληλη καθηγήτρια..

(btw,GiOrGoSk21=respect απαντήσεων ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...