Προς το περιεχόμενο

πρoβλημα με pc!


djnight

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σε ολους!!!

 

παιδια εχω το εξης προβλημα με το pc.ενω ο υπολογιστης λειτουργουσε κανονιικα ξαφνικα κολλουσε και freezare η οθονη.το εκανε καποιες φορες αυτο μετα οταν το ξεκιναγα κολλουσε στο φορτωμα των windows.δεν εμπαινε στο μενου.μετα δεν εκανε ουτε format.μετα απο προσπαθειες εκανα format ,λειτουργησε για μια βδομαδα και μετα παλι τα ιδια!!σημερα ξανακανα format και λειτουργει κανονικα αλλα οταν παω να ανοιξω μια βαρια εφαρμογη τοτε κανει restart!!!και γενικα εχει γινει πιο αργος ο υπολογιστης.εχω μια υπονεια οτι ειναι ο σκληρος ,μου εβγαζε μυνημα οταν εκανα format οτι καποια part του σκληρου εχουν καταστραφει .

 

 

εχετε καμια ιδεα τι μπορει να πεζει?

 

ευχαριστω για τισ απαντησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..αν σου το έλεγε τόσο ξεκάθαρα(αν και δεν θυμάμαι τέτοια μηνύματα ΑΚΡΙΒΩΣ κατα το φορμάτ)τότε τί άλλο χρειάζεται για να σε πείσει να δοκιμάσεις έναν άλλο σκληρό;

Βέβαια τα restart που λες,ρίχνουν υποψίες πρώτα σε τροφοδοτικό ή σε μνήμη...χωρίς σε καμμία περίπτωση να αποκλείεται ο σκληρός (ειδικά αν σου έβγαζε σφάλματα κατά το φορμάτ..)

Στη θέση σου,πρώτα θα δοκίμαζα να βάλω windows σε κάποιον άλλο σκληρό (κάποιον εξτρά που ίσως έχεις,ή κάποιον δανεικό από φίλο),κι αν όλα πήγαιναν καλά με αυτόν,τότε θα προχωρούσα στην αγορά σκληρου (αν πχ έβγαινε ότι υπάρχει και με το τροφοδοτικό πρόβλημα,τότε θα το άλλαζα ΚΑΙ αυτό γιατί δεν αποκλείται να είναι αυτό ένας λόγος που κάτι έπαθε ο σκληρός..μην πάθει τα ίδια και ο καινούριος...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...