Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για βιντεοκαμερα Samsung


sl028

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.pixmania.com/gr/gr/554202/art/samsung/eaiaoeuoei-minidv-vp-d371.html

 

Λεει τιποτα.... Απο night vision πως τα παει. Λειτουργει με mini-dv δλδ σωνει τις ταινειες σε .avi ? Και μεταφερονται ευκολα στο pc ?

Τελος, ηθελα να μαθω αν μπορει να λειτουργησει χωρις φως (λαμπακια tft screen , κτλ) δηλαδη μονο με το viewfinder...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καμερα ΔΕΝ γραφει ψηφιακα => ουτε avi ουτε divx ουτε τιποτα τετοιο.

 

μεταφορα μονο αν εχεις dvi

ετσι θα γινει και avi ή ο,τι αλλο επιλεξεις αν το μεταφερεις στο pc ή dvd αν το περνας σε dvdr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καμερα ΔΕΝ γραφει ψηφιακα => ουτε avi ουτε divx ουτε τιποτα τετοιο.

 

μεταφορα μονο αν εχεις dvi

ετσι θα γινει και avi ή ο,τι αλλο επιλεξεις αν το μεταφερεις στο pc ή dvd αν το περνας σε dvdr

 

η καμερα ειναι ψηφιακη πρωτα απ ολα, αν και καταλαβαινω τι θες να πεις, το λες καπως ιδιαιτερα

 

Η μεταφορα γινεται με τη χρηση firewire θυρας και ειτε βγαζεις εικονα ειτε σε DV μορφη ή οποια θα ειναι ενσωματωμενη σε avi αρχειο ή mpeg. Το πρωτο σου δινει καλυτερη ποιοτητα εικονας αλλα και ενα μεγαλο σε ογκο αρχειο χωρις να σημαινει οτι αν δεν επιλεξεις DV δε θα εχεις καλη εικονα, κατι το οποιο εξαρταται και απο την εικονα που τραβαει η καμερα. Η εταφορα γινεται σε πραγματικο χρονο και στη συνεχεια αν θες επεξεργαζεσαι το υλικο σου και το κανεις ο,τι θες.

 

Για ληψεις στη νυχτα δεν κοιταξα αν εχει nightshot, η δικια μου sony τραβαει παντως ικανοποιητικα σε συνθηκες ελλειψης φωτισμου οταν εχω ενεργοποιημενο nightshot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ληψεις στη νυχτα δεν κοιταξα αν εχει nightshot, η δικια μου sony τραβαει παντως ικανοποιητικα σε συνθηκες ελλειψης φωτισμου οταν εχω ενεργοποιημενο nightshot

 

Δηλαδη θα φαινεται καπως ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσα να πω ναι, ειδικα οταν υπαρχουν μεσα πηγες φωτισμου ναι φαινονται πολυ εντονες. Παντα ομως το αποτελεσμα εξαρταται απο το ποσο φως υπαρχει, και φυσικα απο τον φακο της καμερας σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσα να πω ναι, ειδικα οταν υπαρχουν μεσα πηγες φωτισμου ναι φαινονται πολυ εντονες. Παντα ομως το αποτελεσμα εξαρταται απο το ποσο φως υπαρχει, και φυσικα απο τον φακο της καμερας σου

 

Μηπως ξερεις καποια καμερα με καλο φακο για τετοια δουλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...