Προς το περιεχόμενο

Κλειδωμενη καρτα μνημης


tolisspi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου εχει κλειδωσει μια καρτα μνημης απο 6600. Ειχα βαλει κωδικο προσβασης (οταν το ειχα πρωτοπαρει και το περιεργαζομουν) νομιζοντας οτι βαζοντας κωδικο καθε φορα που θα ηθελα να μπω στην καρτα θα μου τον ζητουσε. Αλλα τελικα ο κωδικος ισχυει μονο οταν μπαινει σε αλλο κινητο ή card reader ή οταν κανεις φορματ στο κινητο και χανεται ο κωδικος.

Επισης εχω μια καρτα η οποια μαλλον εχει χαλασει το hardware.

Τις πηγα σε 3 εταιρειες οι οποιες ανακτουν τα αρχεια αλλα μου τις επεστρεψαν πισω αδυνατώντας να κανουν την ανακτηση. Εχει περασει απο τοτε κανα 2χρονο. Μηπως εχετε κατι υποψιν σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια απο τις δυο καρτες μπορει να κανει κατι ο εξοπλισμος? Στην κλειδωμενη ή στην χαλασμενή ή και στις δυο?

Ειναι κατι που εχεις δοκιμασει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Βασικα οταν το ειχα πρωτοπαρει , το περιεργαζομουν και νομιζα οτι τοποθετωντας κωδικο στην καρτα, θα υπηρχε προσβαση στην καρτα μονο πληκτρολογωντας τον κωδικο. Ως νιουφρης, δεν ηξερα οτι ο κωδικος ζητειται μονο οταν η καρτα μπαινει σε αλλο κινητο ή σε καποιο card reader. Ετσι οταν εβαλα τον κωδικο και μπηκα μετα στην "εκθεση" -> "καρτα μνημης" δεν ηθελε κωδικο και μετα ξεχασα οτι ειχα βαλει κωδικο. Το ανακαλυψα οταν εκανα φορματ στο κινητο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ψαξεις υπαρχει στο internet ενα προγραμμα για το κινητο το οποιο βρισκει τον κωδικο της καρτας. Το ειχα δοκιμασει παλια και δουλευε κανονικα. Δεν θυμαμαι πως λεγεται ομως τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...