Προς το περιεχόμενο

Νεο Laptop για dj


Ferox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ LAPTOP ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ DJ ΜΟΝΟ

ΑΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ

2GB 'H 1 GB RAM ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ

CRASHΑΡΕΙ ΤΟ LAPTOP.TO MPATZET MOY EINAI ΓΥΡΩ ΣΤΑ 500 ΜΕ 700?

ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΥΠ ΟΨΙΝ?

ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΥΤΑ.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900292

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907896

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή ψιλοκάνω αυτήν την δουλεια θα σου πρότεινα να προσέξεις το λαπτοπ που θα πάρεις να έχει έναν κάλο επεξεργαστή όπως άλλωστε λες αλλά και σίγουρα μία καλή ram,η άποψη μου είναι από 2 gb και πάνω...Μετά από εκεί και πέρα θα πρέπει να πάρεις και μία δεύτερη κάρτα ήχου έτσι ενώ παίζει το ένα κομμάτι να ετοιμάζεις και το άλλο...σίγουρα υπάρχουν εξωτερικές κάρτες ήχουν,δεν ξέρω αν σε ένα λάπτοπ μπορείς να έχεις 2 κάρτες ήχου...να ξέρεις ότι χωρίς δεύτερη κάρτα ήχου δεν μπορείς να ετοιμάσεις το επόμενο κομμάτι χωρις να ακούγεται ταυτόχρονα με αυτό που πάιζει εκείνη την στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να καταθέσω κάποιους προβληματισμούς που μου ήρθαν διαβάζοντας.

 

Καταρχάς από την δουλειά του DJ βγάζεις τα προς το ζειν υποθέτω.

Επειτα κάνεις κάτι το οποίο απαιτεί συχνές μετακινήσεις σχεδόν καθημερινά (σπίτι-μαγαζί ->μαγαζί-σπίτι) πιθανά σε περιβάλλον περιορισμένου χώρου...

 

Αυτά με οδηγούν στα εξής. Γιατί εφόσων θέλεις κάτι από το οποίο εξαρτάται η δουλειά σου δεν κοιτάς σε φορητούς με 2ετή εγγύηση και μετά γιατί δεν πας σε κάτι μικρότερο αν υπάρχει η δυνατότητα?

 

Προσωπικά προτείνω κάτι μεταξύ του HASEE W225R και του Quest. Ο πρώτος είναι ισχυρότερος και με μεγαλύτερο σκληρό αλλά με 1 έτος εγγύηση ενώ ο δεύτερος είναι λίγο πιο αργός με 100 σκληρό αλλά 2ετή εγγύηση.

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσον αφορά τις κάρτες ήχου υπάρχουν προγράμματα που μπορείς να ελέγξεις ποια έξοδο

θα χρησιμοποιεί το κάθε κανάλι έτσι ώστε με μια κάρτα ήχου και το προγραμματάκι δεν θα έχεις πρόβλημα με το μιξαρισμα.

Η εγγύηση και βέβαια παίζει σημαντικό ρόλο για τι άμα πάθει κατί την πάτησες...

θα συνεχίσω γι λίγο καιρό το ψάξιμο ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...