Προς το περιεχόμενο

επιλογή Tv-tuner


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους

εχει κανείς αυτήν

 

http://www.averm.co.uk/avermedia/aver/products_digitvtuner_HybridVolarHX.asp?show=2

 

ή αυτήν

 

http://www.averm.co.uk/avermedia/aver/products_digitvtuner_HybridExpressSlim.asp?show=2

 

αξίζουν τα λεφτά τους? διάβασα ότι ειδικά η δεύτερη μετά από λίγο άνεβάζει θερμοκρασία και δεν θα ήθελα να μου κάνει και καμια ζημιά στο laptop! έχει διαφορά USB με Express σε τέτοιες συσκευές?

θέλω να ψηφιοποιήσω καμιά 30ριά VHS που έχω και από εκεί και πέρα να βλέπω αξιοπρεπώς εώς καλά αναλογική και ψηφιακή.

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως το λαπτοπ εχει ενσωματωμένη κεραία εσωτερικά κ υπέρυθρες για τηλκοντρολ ( αρκετά έχουν των 800++ ευρο ) αν ναι ψάξε στο μαγαζί που τον αγόρασες για την ανάλογη αναβάθμιση θα κοστίσει κατή παραπάνω αλλα δεν θα περίσσευει τίποτα απ το laptop σου , δεν εχει φοβο το laptop απ την θερμοκρασία του usb αν σε νοιαζει τοσο η θερμοκρασια παρε usb της gigabyte που εχουν εσωτερική ψήκτρα

παντός με απλο usb στικ χωρις v-in την μετετράπη VHS δεν μπορείς να την κανείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κεραία δεν νομίζω, IR έχει πάντως. όταν λες αναβάθμιση, εννοείς να μου βάλουν εσωτερικό tuner? πόσο θα κοστίσει περίπου αυτό? θα το κοιτάξω πάντως... για την ψηφιοποίηση έχεις δίκιο για το usb, απλώς ξέρω ότι αυτές οι κάρτες περιλαμβάνουν καλώδιο S-video+Composite to usb οπότε γίνεται μέσω software της κάρτας το capture και η ψηφιοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δει κατι συκεκριμενο γιατι δεν εχουν τα περισοτερα usb μαζι τους καλώδιο s-video οποτε θα ξοδευτής λιγο παραπανω για το αν εχει free υποδοχη mini pci κ κεραία αρκει να ξεβιδώσεις (προσοχή στην εγγύηση)το ανάλογο καλυμα του laptop αν εχει θα ειναι διπλά στην καρτα ασυρματου δικτύου δεν εχω ρωτήσει τιμές αλλα εχω βρει μονο μια που μπορείς να αγοράσεις μονος σου σαν ξεχωριστό προϊόν οι περισσότερες καταλήγουν στους συναρμολογητές το μαγαζί σίγουρα θα ξέρει αν μπορεί να έχει μια για σενα κ θα ειναι ασφαλώς πιο ακριβό

 

καλές αγορές !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι συγκεκριμένες κάρτες έχουν έξτρα καλώδιο usb που βγάζει σε composite/s-video, τουλάχιστον έτσι δίνει το site.

σε ευχαριστώ πολύ για τις info φίλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...