Προς το περιεχόμενο

Έσβησα το Program Data στα Windows Vista


DarkOrion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, έκανα την εξής μ@λ@κία.

Μέσα στον δίσκο C υπάχρει ένας κρυφός φάκελος που τον λένε Program Data. Ε ναι λοιπόν, πήγα και τον έσβησα!!!! Ένα μεγάλο ποσοστό του βασικά. Και το έκανα κατά λάθος. Τώρα, αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τα περισσότερα εικονίδια στο start menu να μην υπάρχουν. Το βασικότερο πρόβλημα βασικά είναι οτι η visual fortran δεν μου δουλεύει και την χρειάζομαι οπωσδήποτε για μια εργασία. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να διορθώσω την κατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά με ένα πρόγραμμα σαν το GetDataBack,μπορείς να ανακτήσεις τα σβυσμένα,και να δοκιμάσεις να τα ξαναβάλεις στη θέση τους..από κει και πέρα,συνήθως το να περνάς 1 πρόγραμμα πάνω σε προηγούμενο (έστω και κατεστραμμένο),δεν σε κάνει να χάνεις τις ρυθμίσεις του προηγούμενου...δοκίμασε κάτι από αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανει κι εγω την ιδια μ@λ@κι@ και επειδη δεν ειχα ενεργοποιημενο το restore επενεφερα απο ghost image.Τελικα τι διαφορα εχουν τα program data απο τα program files ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε system restore έχω ενεργοποιημένο, ούτε ghost image εχω. Την πάτησα δλδ...

 

 

Πολυ φοβαμαι οτι το καταραμενο format παλι θα πανηγυριζει !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το program data κρατα τις προτιμησεις για τα προγραμματα. Γιατι να κατσει να κανει φορματ αντι για να επανεγκαταστησει τα προγραμματα που χρειαζεται; Λογικα θα ξαναφτιαξουν τον φακελο τα vista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...