Προς το περιεχόμενο

Παράξενο Πρόβλημα...


fwtonio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο υπολογιστή μου έχω 3 drives

1. DVD ROM Nec 5800DV

2. Nec-Sony 7173A

3. LG H30N (sata)

όταν θέλω να αντιγράψω ένα μεγάλο αρχείο ~1G από ένα drive στον σκληρό, με πετάει μπλέ οθόνη. Με μικρότερα αρχεία - φακέλους δεν υπάρχει πρόβλημα.

Εχω εγκαταστημένα WinXP GR SP2, μητρική Asus P5W DH Deluxe.

Γνωρίζει κανείς τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιά λογική υπό8εση είναι ότι ο δίσκος κάπου έχει πρόβλημα (άσχετα που δουλεύει)και κατά την εγγραφή μεγάλου αρχείου "πέφτει πάνω στο πρόβλημα"...=κατέβασε ένα διαγνωστικό δίσκων πχ αυτό που πιθανώς παρέχει ή εταιρία του,και κάν' του 1 scan..

Επίσης,όχι ότι οι μπλε οθόνες σε οδηγούνε σε ασφαλη συμπεράσματα....αλλά από αυτα που λέει,κι από τους κωδικούς που δίνει,με κάποια ώρα στο google,όλο και κάπου θα προσανατολιστείς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δίσκοι (320GB Χ2) μπορούν και έχουν μεγάλα αρχεία που μετακινούνται χωρίς πρόβλημα.

 

Επίσης όταν διαβάζει ένα dvd σαν image , με το alcohol 120% ή με το dvd shring, τότε δεν δημιουργείται πρόβλημα.

 

Μόλις ομως κάνω mount το image του dvd, στο deamo tools, και πάω να αντιγράψω ένα μεγάλο αρχείο από το εικονικό drive στον σκληρό, μετά από 2-3 δευτερόλεπτα από την στιγμή που θα βγεί το παράθυρο της αντιγραφής με πετάει μπλέ οθόνη με το μήνυμα IRQL_LESS_OR_EQUAL και με τα ιερογλυφικά....

 

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...