Προς το περιεχόμενο

Ενσωματωση Υποτίτλων


zoolapi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω μετατρέψει μια ταινία με το convertxtodvd για να την έβλεπα με το dvd μου στην tv αλλα κατα λάθος δεν ενσωμάτωσα τους υπότιτλους.Πως μπορώ τώρα να την δω στο pc μου και να τους ενσωματώσω?Προσπαθώ με το vlc που χρησιμοποιώ αλλα τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε to winavi 8. Απλα κορυφαιο! Εγκατεστησε το vobsub kai το divx 6.χ και μετα αυτοματα θα στα κανει dvd με ενσωματωμενους υποτιτλους μεσα (αρκει να πας advanced/+DSHOW Decoder /Video Decoder /Sub kai ekei να δηλωσεις το vobsub)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε to winavi 8. Απλα κορυφαιο! Εγκατεστησε το vobsub kai το divx 6.χ και μετα αυτοματα θα στα κανει dvd με ενσωματωμενους υποτιτλους μεσα (αρκει να πας advanced/+DSHOW Decoder /Video Decoder /Sub kai ekei να δηλωσεις το vobsub)

 

μάλλον δεν το εξήγησα καλά το πρόβλημα..

Το θέμα δεν είναι να κάνω dvd μιά ταινία και να ενσωματώσω υπότιτλους(αυτό το ξέρω,απλά στην συγκεκριμένη ταινία έκανα βλακεία και δεν τους έδωσα μέσα για να μου τους ενσωματώσει το convertxtodvd).Το θέμα είναι τώρα που έγινε αυτό,και που η ταινία έγινε πλέον dvd,(αλλα χωρίς υποτίτλους δυστυχώς) να τη βάλω να παίξει στο pc μου και με κάποιον τρόπο να μπορεσω να έχω και υπότιτλους...όπως θα έκανα δηλαδή με το vlc πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...να τη βάλω να παίξει στο pc μου και με κάποιον τρόπο να μπορεσω να έχω και υπότιτλους...

 

Χρησιμοποίησε έναν player που έχει τη δυνατότητα να φορτώνει ένα εξωτερικό αρχείο υποτίτλων που θα του υποδείξεις, τη στιγμή που θέλεις εσύ όμως. Αν δεν κάνω λάθος, θα πρέπει πρώτα να έχει αρχίσει να παίζει το PGC που αντιστοιχεί στην ταινία (αυτό σε περίπτωση που έχεις φτιάξει και μενού στο DVD) και μετά να φορτώσεις τους υποτίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Media Player Classic. Για να παίξει υποτίτλους, πρέπει να κάνεις αυτά που αναφέρονται εδώ : http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=610044&postcount=7

 

Επίσης, ίσως να σε ενδιαφέρει ως ανάγνωσμα από το Insomnia Wiki, το άρθρο [[Video playback σε περιβάλλον Windows]], όπου παρουσιάζεται ο συνδυασμός Media Player Classic + ffdshow codec για πιο «ζόρικα κόλπα». :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους τα κατάφερα!!:-D:-D Με τη βοήθειά σου φυσικά!Όλα καλά μιά χαρά τους ενσωματωσα με τον τρόπο που μου είπες!Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!:-)Όσο για αυτό που προτείνεις να διαβάσω,μετά χαράς με ενδιαφέρουν πολύ τέτοια θέματα και πειραματισμοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή κανεις αυτο που ειπε ο Parsifal ή χρησιμοποιεις τον οδηγο του kastel εδω

ή ξαναριπαρεις το DVD που εφτιαξες

 

edit: δεν ειδα οτι τα καταφερες τελικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή κανεις αυτο που ειπε ο Parsifal ή χρησιμοποιεις τον οδηγο του kastel εδω

ή ξαναριπαρεις το DVD που εφτιαξες

 

edit: δεν ειδα οτι τα καταφερες τελικα

 

δεν πειράζει,σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως,να σαι καλά!:-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...