Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με msn δεν κάνει login.


sotosko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, από εχτές αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: όταν πατάω στο live messenger (εκδοση 8,1) "είσοδος" μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει:

"Δεν είναι δυνατή η είσοδός σας στο Windows Live Messenger ενδεχομένως λόγο προβλημάτων με την σύνδεσή σας στο Intrnet. Δοκιμάστε ξανά αργότερα.

Κωδικός σφάλματος: 80072745

Το θέμα είναι ότι από άλλο κομπιούτερ μπαίνει κανονικά. Έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω το firewall αλλά πάλι τα ίδια. Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού σου δίνει ένα κωδικό σφάλματος,γιατί δεν τον βάζεις στο google,και να δεις τί λέει γι' αυτό;

τέλος πάντων,αν τρέξεις ξανά την εγκατάσταση του προγράμματος θα λυθεί μάλλον τοπρόβλημα (κάνε κι 1 scandisk πριν απ' αυτό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα και στο google πριν ανοίξω το topic αλλά δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο (Βρήκα κάτι προσωρινές λύσεις που έχει αλλά για τον λόγο ότι είναι προσωρινές δεν τις δοκίμασα). Έχω ήδη δοκιμάσει να το ξανά εγκαταστήσω 2 φορές αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δοκίμασε να μπεις από τον υπολογιστή σου στο msn από εδώ http://webmessenger.msn.com/

2. Φτιάξε έναν νέο χρήστη στα windows και δοκίμασε να κάνεις login στο msn από εκεί

 

Ποιο firewall έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@PavelX

Sorry που δεν απάντησα αλλά δεν δούλεψε η ειδοποίηση με e-mail.

Από το webmessenger.msn.com/ μπορώ και μπαίνω κανονικά. Θα δοκιμάσω το 2ο που λές. Firewall έχω του Eset smart security αλλά δεν φταίει αυτό γιατί και να το κλείσω πάλι δεν συνδέεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alexiou92 Ναι το δοκίμασα αλλά πάλι τίποτα. Είναι τόσο άχρηστο που τα βρίσκει όλα ok.

 

@PavelX δοκίμασα να μπω στο msn από τον χρήστη guest αλλά πάλι το ίδιο σφάλμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα καποιες φορες που ειχα προβλημα το εκανα μου βρισκε λαθος, το "διορθωνε" και νταξει

 

η τελως παντων καπως ετσι γινοταν ολη η ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο της ιστορίας είναι ότι δοκίμασα να μπω και από το aMSN και πάλι δεν μπορώ να συνδεθώ γιατί λέει: "Αποτυχία σύνδεσης με τον διακομιστή: connection refused" Μήπως δεν φταίει το live messenger και φταίει κάτι άλλο ;

 

Υ.Γ. : Το πρόβλημα όσο και αν απίθανο ακούγεται το προκαλούσε το ESET Smart Security παρόλο που το firewall του ήταν απενεργοποιημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Υ.Γ. : Το πρόβλημα όσο και αν απίθανο ακούγεται το προκαλούσε το ESET Smart Security παρόλο που το firewall του ήταν απενεργοποιημένο.

επειδη απλα δεν εχει σχεση με το firewall του eset αλλα με το antivirus. Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και απλα το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να ξετικαρεις το application protocol content filtering ( advanced set up > protocolol filtering), μετα να κλεισεις και να ξανανοιξεις τον messenger και θα ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...