Προς το περιεχόμενο

Hacker ή πρόβλημα στη σύνδεση;


JOHNNYHOMEBOY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας....θα μπω κατευθυαγεια σας στο θεμα....εχω συνδεση 768 τησ forthnet...

εδω και 2 μερεσ οταν κατεβαζω ενα torrent πχ μετα απο λιγη ωρα μ σταματαει η συνδεση ενω μ δειχνει οτι εχει κανονικα και αν ειμαι στο msn εκεινη την ωρα με πεταει εξω...επιπλεον αν παω να μπω σε καποια σελιδα ειτε με firefox ειτε με explorer δεν μου βρισκει την σελιδα...απο εκει και περα επειδη εχω modem και οχι router πρεπει να κανω κληση καθε φορα που ειναι να μπω στο internet...οταν ομος εχω αθτο το προβλημα δεν μ ανοιγει καν το εικονιδειο για να κανω κληση....αν κανω απενεργοποιηση η restart μου βγαζει οτι το προγραμμα connection tray δεν μπορει να τερματιστει και οταν πατησω τερματισμο το pc μενει στη εικονα αποθηκευση των ρυθμησεων σας χωρισ να κανει κατι....πραγματικα πειτε μ τι μπορει να ειναι θελω την βοηθεια σας...ειναι καποιο προβλημα απο την forthnet η καποιος μ χακαρει το pc????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας....θα μπω κατευθυαγεια σας στο θεμα....εχω συνδεση 768 τησ forthnet...

εδω και 2 μερεσ οταν κατεβαζω ενα torrent πχ μετα απο λιγη ωρα μ σταματαει η συνδεση ενω μ δειχνει οτι εχει κανονικα και αν ειμαι στο msn εκεινη την ωρα με πεταει εξω...επιπλεον αν παω να μπω σε καποια σελιδα ειτε με firefox ειτε με explorer δεν μου βρισκει την σελιδα...απο εκει και περα επειδη εχω modem και οχι router πρεπει να κανω κληση καθε φορα που ειναι να μπω στο internet...οταν ομος εχω αθτο το προβλημα δεν μ ανοιγει καν το εικονιδειο για να κανω κληση....αν κανω απενεργοποιηση η restart μου βγαζει οτι το προγραμμα connection tray δεν μπορει να τερματιστει και οταν πατησω τερματισμο το pc μενει στη εικονα αποθηκευση των ρυθμησεων σας χωρισ να κανει κατι....πραγματικα πειτε μ τι μπορει να ειναι θελω την βοηθεια σας...ειναι καποιο προβλημα απο την forthnet η καποιος μ χακαρει το pc????

 

 

Φίλε είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα όπως και ακόμα 2-3 φίλοι μου. το πρόβλημα είναι μάλλον με το μοντεμ επειδή τώρα που το άλλαξα δεν μου το παρουσιάζει καθόλου. Κάθε 5 ώρες περίπου , αν όχι και πιο λίγο , με πετούσε έξω και έπρεπε να κλείσω τον υπολογιστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα ότι θα λέγαν και οι τεχνικοί της Forthnet αμα τους έπαιρνες και εν τέλει δε θα είχες κανένα μα κανένα αποτέλεσμα θετικό...

 

1) Κοίτα την καλωδίωση και αν είναι δυνατόν δοκίμασε νέο καλώδιο τηλεφώνου.

2) Δοκίμασε να δεις αμα στο κάνει αυτό με απευθείας σύνδεση του καλωδίου του modem στο κεντρικό του διαμερίσματος σου χωρίς να μεσολαβεί κανένα τηλέφωνο... Αν φτιαχτεί τότε μάλλον φταίει το splitter.

3) Άλλαξε το router.

4) Μπες μέσα στις ρυθμίσεις το router σου και δες το επίπεδο του θορύβου... "Noise κατι" μετά απο παράπονα σου θα στο αυξήσουν που σημαίνει οτι δε θα πέφτει η σύνδεση λόγο χαμηλής ποιότητας σήματος ΑΛΛΑ θα έχεις μικρότερη ταχύτητα.

5) Φταίει ο πάροχος αν δεν είσαι στο ιδιόκτητο και θα στείλουν στον ΟΤΕ αναφορά για βλάβη.

6) Άνοιξε τη σελίδα της Forthnet και δες ποιά ημερομηνία κάνουν έργα στην περιοχή σου... Τα έχουν ανακοινώσει...

 

Τίποτα απο αυτά δε θα σε σώσει γιατί πίστεψε το όσο αγαθές προθέσεις και να έχεις ... Φταίει η Forthnet και ο εκάστοτε πάροχος...

Το πρόβλημα σου είναι απο τα πλέον κλασσικα και αν θες να το διαπιστώσεις όταν θα πάρεις για να τους κλαφτείς πες τους να κοιτάξουν τα στοιχεία τους οτι δηλαδή μηδενίζει το router απο τα κεντρικά... Θα το παραδεχτούν.

Και θα σου απαριθμήσουν τα παραπάνω σε ισάριθμα αν όχι πολλαπλάσια τηλεφωνήματα που θα κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα εμενα μ μπλοκαρει και οταν παω να κανω επανεκινισι....το crypto f200 εχεις?

 

ναι για το F200 μιλάω.. πάντως εγώ έχω τώρα το Siemens , πάλι της Forthnet που ειναι για τα 24MBps, αλλά είμαι ακομη με την 768 σύνδεση, και είναι όλα μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...