Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με γραμμη 2Μβ Otenet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Αν και εψαξα τα topics δεν βρηκα κατι αναλογο με αυτο που θελω να ρωτησω.

 

Εχω συνδεση Οτενετ στα 2 Μβ. Εχω εναν ρουτερ Liknys 200G. Και πανω σε αυτον συνδεδεμενους 2 υπολογιστες.

 

Σε καθε speed test που κανω δεν παιρνω αποτελεσμα μεγαλυτερο των 700kbps!

 

Ειναι φυσιολογικη ταχυτητα αυτη για την συνδεση που εχω? Μηπως παιζει ρολο το γεγονος οτι εχω ακομα το splitter με το οποιο με ειχε προμηθευσει η Οτενετ?

 

Παλιοτερα ειχα γραμμη 1 Μβ και η ταχυτητα μου ηταν σχεδον παρομοια! Παντα με Οτενετ.

 

Καμια ιδεα που μπορει να οφειλεται το προβλημα? Σε μενα ή στην Οτενετ-Οτε?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε forthnet. Και εγω το ιδιο προβλημα εχω. Η μονη διαφορα στη γραμμη ειναι το εικονιδιο τις συνδεσης που αντι για 1.0 γραφει 2.0 Mbps

 

Δεν ξερω πως ακριβως λεγετε, αλλα ειχα διαβασει για αυτη την λειτουργια που παρεχει μονο η forthnet και δινει maximum speed συνεχεια.ενω οι υπολοιπες εταιριες δεν το εχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
βαλε forthnet. Και εγω το ιδιο προβλημα εχω. Η μονη διαφορα στη γραμμη ειναι το εικονιδιο τις συνδεσης που αντι για 1.0 γραφει 2.0 Mbps

 

Δεν ξερω πως ακριβως λεγετε, αλλα ειχα διαβασει για αυτη την λειτουργια που παρεχει μονο η forthnet και δινει maximum speed συνεχεια.ενω οι υπολοιπες εταιριες δεν το εχουν

 

δεν ισχύει κάτι τέτοιο...κάτα πάσα πιθανότητα είναι πιταρισμένο το dslam

 

πάντως bonomania δοκίμασε direct download από ftp ntua και άσε τα speedtests...αρκετές φορές δεν βγάζουν σωστά αποτελέσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...