Προς το περιεχόμενο

θήκη rack για εσωτερικο σκληρο..


MasterX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω ένα rack (frame) για θεση 5.25", με τεχνολογία Hot-Swap, ώστε να μπορώ να αλλάζω τους εξωτερικούς σκληρούς SATA που έχω, εύκολα..

κάτι σαν αυτά:

RAIDSONIC ICY BOX IB-169SK-B SATA BLACK 33.00 ?

RAIDSONIC ST1000-2-S2C-B STARDOM 3.5''/2.5'' ALUMINIUM 2IN1 MOBILE RACK BLACK 35.00 ?

 

Βασικά το πρώτο νομίζω είναι αυτό που χρειάζομαι.

Το πρόβλημα είναι ότι εχει ανεμιστηράκι που δεν θέλω λόγω θορύβου, αλλά και ούτε χρειάζομαι νομίζω καθως οι δίσκοι δεν θα δουλεύουν πολλες ώρες. Στο δεύτερο λινκ φαίνεται στην τριτη φωτο ότι μπορεί να αποσυνδεθεί με βυσματακι όπως οι περισσότεροι ανεμιστηρες.

Με ενδιαφέρει αν έχει πάρει κάποιος το πρώτο rack, να μου πει αν γίνεται και σε αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω φιλε την πατησα απο θηκη. Μου εκαψε τον σκληρο που ειχα μεσα...

Μαλιστα ακουσα κ απο αλλους για παρομοια καταληξη των σκληρων τους.Προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να κάνω όμως? με βολεύει πολύ αυτή η λυση.

Θελω αυτούς τους δίσκους σβηστούς συνήθως και οταν χρειάζομαι κατι να μπαίνει ο αντίστοιχος στο συρτάρι και να αναβει μόνο τότε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry MasterX εγω εννουσα για εξωτερικο κουτι...

Το οποιο μαλλον δεν εδωσε το σωστο ρευμα κ καηκε ο σκληρος που ειχα μεσα...Κ φαντασου το ειχα για αποθηκευση των αρχειων κ το ανοιγα σπανια...Ζημια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά πήρα αυτό

RAIDSONIC ICY BOX IB-169SK-B SATA BLACK στα 33.00 ?

μαζί με αυτό το δίσκο

SEAGATE BARRACUDA 7200.11 ST3500320AS 500GB SATA2 7200RPM, 32MB BUFFER, 4.16 MS στα 108.00 ? (τον όγδοο δίσκο μου -όλοι SEAGATE- αυτή τη στιγμή!! θα αρχίσω να πουλάω τους πιο μικρους τώρα, 200, 200 και 250..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...