Προς το περιεχόμενο

ghost τα windows


Αρίων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σε ολους!

 

Προκειται αυτες τις μερες να αγορασω υπολογιστη και δεν θελω να εγκαθιστω ξανα τα

προγραμματα απο την αρχη , γι'αυτο σκεφτηκα απο τον παλιο μου PC να κανω ενα ghost να αντιγραψω ολοκληρο το διαμερισμα που περιεχει τα windows (μαζι με τα προγραμματα ασφαλως)σε ενα dvd , ενα προγραμμα που βρηκα ειναι το paragon hard disk manager 8 personal SE θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το προγραμμα αν το εχει δουλεψει κανεις η αν εχει κανεις καμια αλλη λυση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγω αλλαξα σκληρο στο laptop(εβαλα νεο με μεγαλυτερη χωρητικοτητα) κ για να μην κανω οοοολες τις διαδικασιες απο την αρχη, το norton ghost μου ελυσε τα χερια κ εκανε αψογα την δουλεια του ...τωρα εσυ που θα αλλαξεις ολοκληρο pc....δυσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται αλλά, ίσως να έχεις πρόβλημα με τα drivers. Αλλά μπορείς να το δοκιμοσάσεις κάνοντας uninstall όλες τις συσκευές από το device manager έτσι ώστε στο boot του νέου PC να βρεί τις συσκευές και να ξανακάνεις install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. βγάλε όλους τους drivers απο το pc σου, αλλά όλους

2. άσε να δουλεύουν όλα με generic drivers

3. κάνε ghost και παίζουν πολλές πιθανότητες να πιάσει...

 

Αν μετά το ghost αρχίσει να σου πετάει μπλε οθόνες κάνε repair των windows

 

Αν το chip set της καινούργιας μητρικής είναι ίδιο με την παλιά τότε ούτε repair θα χρειαστεί..

 

 

γενικά ότι λέει και ο @_zerocool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα πώς μπορώ και εγώ να κάνω ένα image του σκληρού όπως είναι τώρα (πήρα χθές καινούργιο σκληρό)μόλις περάσω όλα τα προγράμματα.Και μετά δηλαδή πώς θα το περάσω απο πάνω άμα έχω πρόβλημα για να το επαναφέρω στην προηγούμενη κατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βρεις πχ το Norton Ghost 12, θα το εγκαταστήσεις, θα πάρεις την εικόνα σου και θα τη φυλάξεις σε άλλο partition.

Την κακιά στιγμή bootάρεις με το CD του προγράμματος και κάνεις επαναφορά από το αρχείο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Acronis μακράν φιλικότερο, αλλά καλύτερα θα είναι το νέο PC να στηθεί απ' την αρχή, γιατί ακόμα κι αν δουλέψει μετά την απεγκατάσταση όλων των drivers και το imaging, θα έχεις κάνει ένα πολύ κακό ξεκίνημα.

Στήστο όπως θέλεις απ' την αρχή, χωρίς προβλήματα και παρενέργειες, και μετά πάρτου ένα image να το έχεις μέχρι να ξαναλλάξεις PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα ενημερωτικα η εκδοση 14 παρολο που λεει για πιθανη δυσλειτουργια με windows 7 δουλευει κανονικα και σε επαναφορα. Μολις το δοκιμασα.

 

Εχει βγει και η εκδοση 15 αλλα δεν την εχω ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...