Προς το περιεχόμενο

Wag 200g VS 3COM 3CRWDR101A


panos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταξυ αυτων των δυο routers ποιο θα διαλεγατε?

Επειδη ισως να ειναι πιο γνωστο το Linksys δινω το link του 3com

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.613051

 

Το router θα χρησιμοποιηθει σε Forthnet 2play.

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Linksys είναι θυγατρική της Cisco. To συγκεκριμένο μοντέλο το έχω δοκιμάσει προσωπικά και στο προτείνω. Πολύ εύχρηστο και χωρίς προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να εξηγήσεις τι εννοείς;

 

Έτσι γενικά που το λες δεν σημαίνει τίποτα και ο άλλος φαντάζεται ό,τι θέλει (συνήθως τα χειρότερα).

 

Έχω χρησιμοποιήσει διάφορα μοντέλα της Linksys (από WiFi Bridge μέχρι DSL Router) και ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα. Ίσα-ίσα μου έχουν αποδείξει την ανθεκτικότητά τους και την καλή τους λειτουργία 24/7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wag54g .αρκετα εχοθν βγαλει προβλημα με τις ethernet.

wag354g v2.παρα πολλες φορες κατερεεαν πανω se firmware update.

wag345g kai 354g v2. προβλημα με τα αρχικα firmware me disconects.προβλημα στον κωδικα.

 

wag200.κατι προβληματακια με το margin.και κατι αλλα με το vpn.

 

κατα τα αλλα ναι ειναι απο τα πολυ καλα και φτηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!!

Για το 3com γνωριζει κανεις κατι?

 

Το 3com το χρησιμοποιώ 3 χρόνια με διαφορετικούς Providers (Altec,Otenet) και δουλεύει άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!!

Για το 3com γνωριζει κανεις κατι?

 

 

δεν εχω ακουσει κατι παραξενο.ενα δεν επαιρνε ip αλλα με firmware update εστρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο από όλα είναι το Speedtouch !! έχω αγοράσει δυστυχώς το 3com και κάνει αποσυχρονισμους , και το vigor 2700vg αλλά ειναι το ποιο αργό από όλα , χάνω το 45% του κατεβάσματος, δική μου επιλογή είναι το Speedtouch :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαρακι.... εχω και τα δυο. το 3com εχει καλυτερο wireless mode απο το λινκσυς, καλυτερη ποιοτητα κατασκευης, σχεδον το ιδιο γεματο interface, ειναι πιο σκυλι ειδικα στα torrents (το Linksys μπουκωνει πιο ευκολα), εχει απταιστη λειτουργια, να σκεφτεις οτι τοχα συνδεσει σε δικτυο με 42 PC και επαιζε τελεια, αλλα ειναι ελαχιστα πιο αργο γιατι με το νεο firmware το MTU του κλειδωνει στα 1492 ενω του Linksys στα 1500. Βασικα εγω τις περισσοτερες φορες χρησιμοποιω το Linksys γιατι το μωρο μου το βρισκει πιο γλυκουλι (ακουσον, ακουσον) και του αρεσει ετσι οπως τρεμοπαιζουν τα Leds (ξανα ακουσον ακουσον)

 

ΥΓ. οποιο και να παρεις απο τα δυο.... αν δε σουταρεις καινουργιο firmware, θα εχεις disconnects

 

ΥΓ2. οσων αφορα τα ρουτερς....)εχω 5 + 1 access point λογω μεγαλου σπιτιου), γουσταρω πολυ τα zyxel και δεν εχω κανενα ρε γαμωτο

 

YΓ3. και με τα δυο θα κανεις μια χαρα τη δουλεια σου, αλλα σου προτεινω χαλαρα το officeconnect σαν καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...